Neler Yeni

Termal macun gerçekten işe yarıyor mu?

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
HC
Yeni bir hazır sistem aldım büyük ihtimalle termal macun sürmüşlerdir diye düşünüyorum yanlış düşünüyorsam düzeltin. Peki termal macun ne zamanda bir değişmeli? Zor bir iş mi? Ve gerçekten işe yarıyor mu? Bu soruları cevaplarsanız sevinirim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Termal macun şart dostum. O olmazsa işlemciyle soğutucu yüzey tam olarak temas etmez.
Evet, hazır sistemlerde termal macun sürülmüş oluyor.
6 - 8 ayda bir değiştirmek yeterli.

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
HC
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun şart dostum. O olmazsa işlemciyle soğutucu yüzey tam olarak temas etmez.
Evet, hazır sistemlerde termal macun sürülmüş oluyor.
6 - 8 ayda bir değiştirmek yeterli.
Peki ne zamanda bir değişmeli ve zor bir işlem mi?

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Emre
Yeni bir hazır sistem aldım büyük ihtimalle termal macun sürmüşlerdir diye düşünüyorum yanlış düşünüyorsam düzeltin. Peki termal macun ne zamanda bir değişmeli? Zor bir iş mi? Ve gerçekten işe yarıyor mu? Bu soruları cevaplarsanız sevinirim.
Hazır sistemlerin hepsinde termal macun sürülerek gelir, ben genelde 1 yılda bir değiştiriyorum. Eğer uzun süre termal macun değiştirmezsen işlemcin zamanla daha da ısınacaktır. Bi yerden sonrada ısı artışından dolayı işlemci kendi performansını kısıtlayacaktır. Buda senin fps düşüşüne neden olur. Eğer ilk defa termal macun değiştireceksen youtube dan videolar izleye izleye az çok nasıl yapılır ve ne kadar sürülür'de fikir sahibi olacaksın, ondan sonra değiştirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan Kaya
Termal macun her sıfır cihazla hazır sürülmüş şekilde gelir 3 ya da 6 ay da bir bazen 1 yıla kadar da çıkar ne kadar kaliteli termal macun sürdüğüne ve kullanım şekline bağlı değişimi olur termal macun kesinlikle her pc laptop da olması gerekir işlemci ve ekran kartının sıcaklıklarını doğrudan etkiler ayrıca zor bi iş değil kendin de yapabilirsin sıcaklıklarının 100 dereceye ulaşmaması için kesinlikle kullan :ROFLMAO:

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
HC
Hazır sistemlerin hepsinde termal macun sürülerek gelir, ben genelde 1 yılda bir değiştiriyorum. Eğer uzun süre termal macun değiştirmezsen işlemcin zamanla daha da ısınacaktır. Bi yerden sonrada ısı artışından dolayı işlemci kendi performansını kısıtlayacaktır. Buda senin fps düşüşüne neden olur. Eğer ilk defa termal macun değiştireceksen youtube dan videolar izleye izleye az çok nasıl yapılır ve ne kadar sürülür'de fikir sahibi olacaksın, ondan sonra değiştirirsin.
Termal macun her sıfır cihazla hazır sürülmüş şekilde gelir 3 ya da 6 ay da bir bazen 1 yıla kadar da çıkar ne kadar kaliteli termal macun sürdüğüne ve kullanım şekline bağlı değişimi olur termal macun kesinlikle her pc laptop da olması gerekir işlemci ve ekran kartının sıcaklıklarını doğrudan etkiler ayrıca zor bi iş değil kendin de yapabilirsin sıcaklıklarının 100 dereceye ulaşmaması için kesinlikle kullan :ROFLMAO:
Hocam daha önce hiç yapmadım böyle şeyler video izleyerek sorunsuz yapabilir miyim gerçekten? Açıkçası dışarıya güvenmiyorum parçaları kalitesiz parçalarla değiştirir falan sizde biliyorsunuzdur.

SEmrey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Emre
Hocam daha önce hiç yapmadım böyle şeyler video izleyerek sorunsuz yapabilir miyim gerçekten? Açıkçası dışarıya güvenmiyorum parçaları kalitesiz parçalarla değiştirir falan sizde biliyorsunuzdur.
Ben şahsen video izleye izleye yaptım. Biraz el becerin varsa yaparsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan Kaya
dostum videoları izleyerek sorunsuz yaparsın kaliteli bi macun al ve adım adım ilerle tereddüte düşme ayrıca işlemcine x şeklinde sür soğutucunu yerleştirdikten sonra daha iyi yayılır parçanın üzerine iletken gibi düşün macunu fandaki soğuk havayı parçaya iletiyor arada macunun olması da bu yüzden d

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
HC
Ben şahsen video izleye izleye yaptım. Biraz el becerin varsa yaparsın.
dostum videoları izleyerek sorunsuz yaparsın kaliteli bi macun al ve adım adım ilerle tereddüte düşme ayrıca işlemcine x şeklinde sür soğutucunu yerleştirdikten sonra daha iyi yayılır parçanın üzerine iletken gibi düşün macunu fandaki soğuk havayı parçaya iletiyor arada macunun olması da bu yüzden d
Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler anladım olayı zaten sistem yeni 8 aya 1 yıla bir değiştiririm büyük ihtimalle 1 yılda bir değiştiririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Hakan Kaya
Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler anladım olayı zaten sistem yeni 8 aya 1 yıla bir değiştiririm büyük ihtimalle 1 yılda bir değiştiririm.
Sıcaklık değerlerini boşta ve yükteyken takip et anormal bi durum var ise o an değiştir max yılda 1 şart rica ederiz iyi günler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,042
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom