Neler Yeni

Çözüldü✓ [Low Level Format ile çözüldü] Bu HDD Kurtarılabilir mi sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Fatih Yarlıgan
Merhabalar,
Elimde 2.5 inçlik HDD var, içindeki önemli bir şey yok yani verileri kurtarmakla ilgilenmiyorum, Harddiski çalışabilir hale getirsem yeterli.

HDD'yi takınca bu şekilde yükleniyor görünüyor sadece, biçimlendirme istiyor fakat o da başarısız sonuçlanıyor. HDD'yi oynatınca bağlantı gidip geliyor, Ancak o sırada bu programlar hdd ile ilgili verileri görüntüleyebiliyor, yani kafa mı vuruyor ne yapıyor anlayamadım.

1621090916346.png

Tarama yapınca da hızlıca kırmızı doluyor
1621090994309.png

Aygıt yöneticisinden bu kadarını görebildim
1621091029315.png

Disk yönetiminiden hiç bir türlü görüntüleyemedim, oradan birim sil yapabilsem kendine gelebilir diye düşünüyorum ama zor.
biostan deneyeceğim bir de ne yapabilirim diye, başka tavsiyeniz var mı?

Ayrıca,
Elimde başka bozuk HDD'ler de var aslında ama onları aygıt yöneticinde göremiyorum bile.
Mesela 3.5 inçlik bir HDD'yi takınca görünmüyordu fakat altındaki pcb kartını çıkarıp onu takınca bu şekilde göründü bunun için ne yapabilirim? (normalde 500gb idi)

1621091384105.png

BurakReiS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Burak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, işlemci gibi konular. Ayrıca da Valorant.
Harddisk ölmüş gibi gözüküyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Fatih Yarlıgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harddisk ölmüş gibi gözüküyor.
Yine diğerlerine göre bir sinyal veriyor acaba olur mu diye düşündüm yazılım üzerinden zorla biçimlendirebilsem falan, olmadı donanımsal yöntemlere geçeceğim. O da tabii biraz riskli ama çöpe atmaktan iyidir uğraşmak :D

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Vatandaşlık görevini bitirmiş gibi F

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Fatih Yarlıgan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Low level format çektim düzeldi baya bi, dosya aktarımları falan normal işliyor, ama HD Tune'da pek iç açıcı görünmüyor gibi (7 saat sürdü bu kadar tarama bile)
çalıştırdım.png
7 saat sonra.png
1621293369446.png
1621293878265.png

Sensei123

80+ Bronze
Merhabalar,
Elimde 2.5 inçlik HDD var, içindeki önemli bir şey yok yani verileri kurtarmakla ilgilenmiyorum, Harddiski çalışabilir hale getirsem yeterli.

HDD'yi takınca bu şekilde yükleniyor görünüyor sadece, biçimlendirme istiyor fakat o da başarısız sonuçlanıyor. HDD'yi oynatınca bağlantı gidip geliyor, Ancak o sırada bu programlar hdd ile ilgili verileri görüntüleyebiliyor, yani kafa mı vuruyor ne yapıyor anlayamadım.

Alıntıyı görüntüle

Tarama yapınca da hızlıca kırmızı doluyor
Alıntıyı görüntüle

Aygıt yöneticisinden bu kadarını görebildim
Alıntıyı görüntüle

Disk yönetiminiden hiç bir türlü görüntüleyemedim, oradan birim sil yapabilsem kendine gelebilir diye düşünüyorum ama zor.
biostan deneyeceğim bir de ne yapabilirim diye, başka tavsiyeniz var mı?

Ayrıca,
Elimde başka bozuk HDD'ler de var aslında ama onları aygıt yöneticinde göremiyorum bile.
Mesela 3.5 inçlik bir HDD'yi takınca görünmüyordu fakat altındaki pcb kartını çıkarıp onu takınca bu şekilde göründü bunun için ne yapabilirim? (normalde 500gb idi)

Alıntıyı görüntüle
Bu HDD mevta olmuş

Top Bottom