Neler Yeni

M2 + HDD Hız Fark Eder Mi ?

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Laptopumda şu anda 1 TB HDD var ama yavaş. M2 de ekleyeceğim. Windowsu HDD den silip M2 ye yeni Windows kurmayı düşünüyorum. Hızda nasıl bir değişim olur ? Windowsu HDD den nasıl kaldırabilirim ? Veya HDD deki Windowsu M2 ye aktarabilir miyim ?

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Samet Yeniköy
Laptopumda şu anda 1 TB HDD var ama yavaş. M2 de ekleyeceğim. Windowsu HDD den silip M2 ye yeni Windows kurmayı düşünüyorum. Hızda nasıl bir değişim olur ? Windowsu HDD den nasıl kaldırabilirim ? Veya HDD deki Windowsu M2 ye aktarabilir miyim ?
Hız farkı bariz belli olur hocam. HDD'deki windowsu SSD'ye atabilir misiniz bilmiyorum. Atabileceğinizi sanmıyorum daha iyi bilen biri kesin cevap verir.

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hız farkı bariz belli olur hocam. HDD'deki windowsu SSD'ye atabilir misiniz bilmiyorum. Atabileceğinizi sanmıyorum daha iyi bilen biri kesin cevap verir.
Şimdi M2 SSD yi taktığımı düşünelim direkt görür mü laptop ?
Görürse de HDD de kurulu Windows ama ben Windowsu M2 de kullanmak istiyorum çünkü laptop hızlansın istiyorum.
HDD deki Windowsu M2 ye aktarabilir miyim ? (Yani M2 de Windows olsun HDD de olmasın)
Aktaramıyorsam da HDD den Windowsu kaldırıp M2 ye Windows kurabilir miyim ? (Biostan mı kuracağım ?)

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Yusuf Özbaş
Hdd den ssd ye taşımak mümkün fakat performans sorunları olabilir temiz kurulum en iyisi genel olarak oyunlarda bir fps artışı olmaz fakat yükleme ekranları ve windows geçişleri hızlanacaktır

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Samet Yeniköy
Şimdi M2 SSD yi taktığımı düşünelim direkt görür mü laptop ?
Görürse de HDD de kurulu Windows ama ben Windowsu M2 de kullanmak istiyorum çünkü laptop hızlansın istiyorum.
HDD deki Windowsu M2 ye aktarabilir miyim ? (Yani M2 de Windows olsun HDD de olmasın)
Aktaramıyorsam da HDD den Windowsu kaldırıp M2 ye Windows kurabilir miyim ? (Biostan mı kuracağım ?)
Direk görür ssdyi hocam ama üstteki arkadaşın dediği gibi sıfırdan temiz kurulum yapmak daha iyi olur. Zaten dediğiniz şey mümkünmü onuda bilmiyorum.

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Hdd den ssd ye taşımak mümkün fakat performans sorunları olabilir temiz kurulum en iyisi genel olarak oyunlarda bir fps artışı olmaz fakat yükleme ekranları ve windows geçişleri hızlanacaktır
Oyun oynamıyorum ayrı yeten Office kullanıyorum. (Öğretmen babamın laptopu)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfırdan M2 SSD ye kurmayı düşünüyordum zaten de. HDD deki Windowsu nasıl silebilirim ? HDD yi biçimlendirirsem olur mu ?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Bisiklet (Harddisk) , Motosiklet (M2) 🤭
Format ekranında disk listesinde hardiski silip yeniden oluşturursunuz. Temiz format daha iyi olur. Youtube'de ssd'ye klonlama diye aratın belki yardımcı olur.

Asım Atlıhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Asım
Bisiklet (Harddisk) , Motosiklet (M2) 🤭
Format ekranında disk listesinde hardiski silip yeniden oluşturursunuz. Temiz format daha iyi olur. Youtube'de ssd'ye klonlama diye aratın belki yardımcı olur.
Temizinden halletmek istiyorum. Kopyalamaya gerek yok. En kötü iki Windows kurulu olur HDD yi biçimlendiririm.

Top Bottom