Neler Yeni

Çözüldü✓ M2 PCI Express Kurulum

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Özcan
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 1.5 yıla yakındır kullandığım sisteme yeni bir depolama alanı olarak 2. bir M2 SSD almaya karar verdim. Geçenlerde Team
T-Create Classic 1TB 7200/6200/MB/s NVMe PCIe Gen4x4 M.2 DL SSD satın aldım. Ölçüm değerlerine bakıldığında 1500/1200MB/s küsürlerde çıktı, benim yanlış yaptığım bir durum mu oldu? Anlayamadım.
Ürünü bildiklerin bir firmadan satın aldım ve kutu üzerinde de okuma/yazma hızı olarak 7200/6200/MB/s belirtilmiş kurulum olarak kendim 2. slottaki ekran kartının altında kalan M2 yuvasına montajını yaptım. Sistemi açtığımda Bu bilgisayar bölümünden sürücüyü göremedim o yüzden bende Denetim Masası>Depolama Alanları>Yeni havuz ve depolama alanı oluştur kısmından B: sürücü seçeneği ile sürücüyü göstermeyi başardım başka bir yöntem mi mevcut? bilgilendirme yapar mısınız?

Anakart: MSI B450M MORTAR MAX AM4 DDR4 3466(OC)HDMI DP 2x M.2 USB3.2 mATX

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI logosu alt tarafta iki adet mevcut
Kart üstünde MSI yazanın hemen altında Ekran kartı girişinin altında kalıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Özcan
IMG_2848.jpeg
yok hocam olumsuz
ben sizlere görüntü paylaşıyorum üst kısımda mevcuttu ben alt kısıma yeni taktım

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Özcan
doğrudur çözüm olarak bu duruma update getirebilir miyiz? yoksa çözümü anakart değişiminde mi bulabiliriz ve ya ürün iadesi?
sanırım anakartın sitesine baktıgında gen3 gen 2 gosterıyor taktıgınız ssd sanırım gen4 ondan istediginiz hızı vermeyebilir

Gurkanpiro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Gurkan
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Mehmet Özcan
uptade gelmez gen 3 ssd alınabılır ama ılerde anakart upgrade yapılcaksa bence ıade etme ozaman ıyı performans alabılırsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://tr.msi.com/Motherboard/B450M-MORTAR-MAX/Specification su siteye bakın hocam ssd yuvalarını gen kac olduguna
sağolun hocam bende sizler söyledikten sonra aynı site üzerinden teyitledim evet ssduyi f/p olarak almıştım anakartı ilerde upgrade yapılabilir ilginiz ve bilginiz için teşekkür ederim konu çözülmüştür.

Top Bottom