Neler Yeni

M2 SSD dönüştürücü önerisi

playersk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emre Selvi
Anakartıma bi m2 ssd takıcam. Dönüştürücü lazım m2 slotu dolu. Ngff almamalısın hızı düşürüyor diye şeyler okudum. Önerebileceğiniz bir dönüştürücü var mıdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartım x570 p

Son düzenleme:

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
Deniz Bey

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Silindi

Son düzenleme:

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Anakartında 2 tane M.2 slotu var ve ikisi de dolu mu?

Yukarıda atılan linkteki dönüştürücü işini görecektir. Ancak belirteyim, chipsetten gelen PCIe hatları olduğu için tam performans alamayabilirsin. Çok önemli değil tabii bu, sadece sisteme taktığında alman gerektiğin hızı alamazsan diye söyledim.

Hocam şimdi s2h anakartım var normal m2 takılı depolama olarak kullanıyorum, Windows SSD de şimdi bu aparatı ben kullanabilir miyim olursa bi m2 daha buna takıp win î buna kursam olurmu ?
Olmaz. B450M S2H model anakartta 1 tane PCIe x16 slotu var, diğer slotlar PCIe x1.
PCIe x16 slotunda ekran kartının olduğunu düşünürsek geriye 2 tane PCIe x1 slotu kalıyor ve o slotlara o adaptörü takamazsın çünkü oturmaz. PCIe x4 olduğu için fiziksel boyutu da büyük adaptörün.

Bu attığın apayrı bir şey, konuyla alakası yok.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama

Yukarıda atılan linkteki dönüştürücü işini görecektir. Ancak belirteyim, chipsetten gelen PCIe hatları olduğu için tam performans alamayabilirsin. Çok önemli değil tabii bu, sadece sisteme taktığında alman gerektiğin hızı alamazsan diye söyledim.

Olmaz. B450M S2H model anakartta 1 tane PCIe x16 slotu var, diğer slotlar PCIe x1.
PCIe x16 slotunda ekran kartının olduğunu düşünürsek geriye 2 tane PCIe x1 slotu kalıyor ve o slotlara o adaptörü takamazsın çünkü oturmaz. PCIe x4 olduğu için fiziksel boyutu da büyük adaptörün.

Pardon hocam karıştırmışım

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
Deniz Bey
tamamdır Teşekkürler 😊 peki şuan ki durum iyi mi Windows 120 lik SSD de kurulu , depolama ve oyun kurulumunu m2 ye yapıyorum 1 tb lık ?

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
tamamdır Teşekkürler 😊 peki şuan ki durum iyi mi Windows 120 lik SSD de kurulu , depolama ve oyun kurulumunu m2 ye yapıyorum 1 tb lık ?
Modellerine bağlı olarak M.2'ye kurardım işletim sistemini ben olsam.

playersk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emre Selvi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kullandığın ssd ne
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet 1 tanesinde 256lık m2 ssd var ona windows kurdum. 2 tane wd sn 570 aldım itopyadan onları takacağım ama hızları alabilirmiyim diye sormak istemiştim.

Son düzenleme:

Kerem Hot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Kerem Hot
dostum en mantıklısı m2 ssd ye işletim sistemini kur. depolama olarakta ssd kullan derim. pc yi ilk aldığımda 480 gb ssd vardı. indirimde m2 ssd alıp format attım ve işletim sistemimi m2 ssd ye kurdum (500 gb) önem verdiğim dosyaları ve oyunları m2 ssd ye pek sık kullanmadığım şeyleri ise ssd ye attım. bu şekilde kullanmanı tavsiye ederim.

playersk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emre Selvi
x570 p ye bunu takabilirim değil mi b450 s2h gibi değil yani @crazyreign

Alfais 4446, Alfais 4481 falan hangisini almalıyım yardımcı olabilir misin bir fark var mı aralarında​

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Top Bottom