Neler Yeni

M2 SSD mi arızalı ? Lütfen yardım

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
Arkadaşlar sorun galiba M2 de . Önceki konuda başımdan geçeni anlatmıştım ( https://forum.donanimarsivi.com/konu/windows-10-problemli-mi.673077/ ) birkaç kez format atmak zorunda kaldım ama bu sefer SATA SSD ye Windowsu kurup uygulamaları M2 ye kurunca bir şeyler ortaya çıkmaya başladı.
M.2 SSD : Adata 512 Gb XPG SX8100 M.2 PCI-Express 3.0

*Az önce Pcyi açtığımda SSD de kurulu olan Steam'i açamadım."Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor" dedi.SSD de kurulan çoğu programı açarken bu uyarıyı verdi .SSD diski Bilgisayarımda gözüküyor dosyalar gözüküyor fakat açmıyordu.Pc'yi yeniden başlattım çok geç açıldı ve süprizzzz SSD gözükmüyor 😂

**Tekrar yeniden başlattığımda Anakart ekranında (MSI) Disk checking yaptı, Masaüstüne geldiğimde tekrar kontrol ettim.Disk şu şekilde gözüküyor ve hata veriyor.
Sorun anakartta değildir diyerekten SSD yi garantiye göndermeli miyim ?

***Tekrardan yeniden başlattım ve Diskte ki veriler gözüktü ama girerken erişim izni istiyordu.Uygulamaları çalıştırabiliyordum ama düzgün açılmıyordu steam yükleme ekranındayken "Sürücü hatalarının onarımı için yeniden başlatın" bildirimi geldi ve yeniden başlattım.Yeniden başlarken PC açılmadı Anakartta VGA ışığı yanmaya başladı 1 dk sonra MSI ekranı geldi ve birkaç dk sonra masaüstü açıldı.Şu an M.2 SSD gözükmüyor.

@NoctuaFanBoyu

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,300
İsim
Murat Orhan
Firmware arızası vs olabilir. Disk yönetiminde durum nedir?

Hypnx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Disk yönetiminde uygulamaları açmaya çalışırken gözüküyordu resleyince gözükmedi.Tekrar resleyince gözüktü yani 3. Resleyişimde.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,211
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam en temizi önce ssd yi garantiye göndermek olur. Ondan bir şey çıkmazsa da anakartı gönderin bu kadar baş ağrısı çekmeye değmez

Top Bottom