Neler Yeni

Çözüldü✓ Macbook Air M1 16 GB vs Huawei D16 i7 12700H

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Knk 1. Attığının işlemcisi i7 den daha kötü diye biliyorum. Benim bulduğum da sıfır kapalı kutu aynı fiyat. Benimki daha mantıklı gibi geldi ama?
2. De stokta yok stokta olanlarda 22k yani bütçeyi aşıyor.
ha evet 17kya alacaksan daha iyi. Ben daha uygun diye atmıştım ilk seçeneği

TİTAN.

80+ Platinum
Merhabalar. Ben genelde iş için kullanmak üzere laptop bakıyorum. 2. El baktım. Ve aşağıdaki laptopları buldum. Sizce hangisini almalıyım?

Huawei D16 i7 12700H (Sıfır Kapalı Kutu) --> 17.000 TL

HP Victus 16 i7 12700H RTX 3060
(Açılmış ama 2 yıl garantisi var yazmış.)
--> 20.000 TL

Şimdiden çok teşekkür ediyorum...
Kesinlikle victus tercih edilmeli

MiniRayss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yigit Basal
Yani Excel, Word, Mail, YouTube, Google, Yazılım, Photoshop, Adobe Premier vs. Bunları yapacağım. Hangisi uygun olur?
Premier diyorsan, Victur render için daha uygun kalacaktır fakat geri kalan hepsi için taşınabilirlik ve pil olsun o tarafta ise D16 öneririm.
Sebebi ise, Watt farkı bulunması D16 ince ve şirket odaklı olduğundan dolayı i7 aynı evet fakat 25W tüketirken max. Victus oyun için olduğundan 50-70W değerlere ulaşacak ve çok daha performanslı çalışacaktır. Eğer sadece evde kullanacaksanız veya dışarıda 1-2 saat takılmalık ise Victus öneririm bu tarafta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mahmut Sami Özdemir
Merhabalar. Ben genelde iş için kullanmak üzere laptop bakıyorum. 2. El baktım. Ve aşağıdaki laptopları buldum. Sizce hangisini almalıyım?

Huawei D16 i7 12700H (Sıfır Kapalı Kutu) --> 17.000 TL

HP Victus 16 i7 12700H RTX 3060
(Açılmış ama 2 yıl garantisi var yazmış.)
--> 20.000 TL

Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Dostum bende Huawei D16 verem sana ? daha uyguna ?

Düşünürsen https://forum.donanimarsivi.com/iki...ap9d-ryzen-5-4600h-16-gb-512-gb-256-gb.11664/ yaz fiyat orta yol buluruz.

MiniRayss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yigit Basal
Dostum bende Huawei D16 verem sana ? daha uyguna ?

Düşünürsen https://forum.donanimarsivi.com/iki...ap9d-ryzen-5-4600h-16-gb-512-gb-256-gb.11664/ yaz fiyat orta yol buluruz.
Dostum yanlış anlama fakat kazık atmaya çalışma, Premier kullanacağım diyor, Depolama RAM ve CPU önemli kalıyor. Bende 9300H var zorlanıyor, Ryzen 9 5900HX laptop var (benim değil) o biraz zorlanıyor vs. O sebeple i7 veya Ryzen 7-9 vb. Önerebiliriz. + Olarak cihazı beğendim eğer işlemcisi güçlü olsaydı ve 940MX tarzı harici kartı olsaydı ben satın alırdım :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mahmut Sami Özdemir
Dostum yanlış anlama fakat kazık atmaya çalışma, Premier kullanacağım diyor, Depolama RAM ve CPU önemli kalıyor. Bende 9300H var zorlanıyor, Ryzen 9 5900HX laptop var (benim değil) o biraz zorlanıyor vs. O sebeple i7 veya Ryzen 7-9 vb. Önerebiliriz. + Olarak cihazı beğendim eğer işlemcisi güçlü olsaydı ve 940MX tarzı harici kartı olsaydı ben satın alırdım :)
Hocam öyle birley demedim sadece düşünürse dedim . kazık atmak çok ağır oldu öyle bir şey neden yaparım ?
Zaten cihaz sıfır 21 bin tl .

kaldıki 4600h çok kötü bir işlemci değil ayrıca Huawei harici ekran kartı olmaz işlemci gpu olur ve güçlü olur şahsen ben normal ayarlar oyun testleri çok iyi tepki gördüm :)
Premier testlerinde bir sorun göremedim ? test yapmak istersen ilet nasıl neyle yapılmasını istedigini yapabiiliriz.

başlık Huawei i7 yazmış 17 bin tl diye bende ona nazaran yazdım ayrıca.

Screenshot_1.png

Ayrıca bende cihazlar kutuludur her zaman ? ayrıca klavyesi parlak olmaz yıpranma olmaz ve bakımlıdır.

Çünkü her zaman harici ekran ve harici klavye ile kullanırım.

Keşke cihaz 32 gb ram yapabilseydim ve RJ45 olsaydı hiç satmayı düşünmezdim.

Lakin RJ45ve ram 16 sabit olmasından dolayı satıyorum ve bende hp victus aldım.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Eren Tiryaki
HP Victus alsam dışarı çıkarsam sıkıntı olur mu? Böyle güçlü işler de yapabilmek istiyorum. Şarjı ortalama ne kadar gider?

MiniRayss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Yigit Basal
Hocam öyle birley demedim sadece düşünürse dedim . kazık atmak çok ağır oldu öyle bir şey neden yaparım ?
Zaten cihaz sıfır 21 bin TL .
Hocam kazık atmak derken öyle ağır anlamda değil, gülerek yazdım. Çok alınmayın :D Ki zaten dediğim gibi eğer Harici GPU su olsaydı ve biraz daha güçlü işlemcisi ben kendim satın alırdım cihazınız güzel yani.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HP Victus alsam dışarı çıkarsam sıkıntı olur mu? Böyle güçlü işler de yapabilmek istiyorum. Şarjı ortalama ne kadar gider?
Sıkıntı olmaz ben Excalibur ile geziyorum, Pil süresini bilmiyorum fakat iş kullanımında rahat 2-3 saat götürür diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mahmut Sami Özdemir
Bu 2 farkı ben acı ile öğrendim.:)

Yok arkadaş ben sürekli dışar gezerim mac gibi şarjı gitsin aynı zamanda otobüsde şarj edebilirim usb type c diyorsanız kesinlikle Huawei dir.

powerbank ile şarj oluyor. tüm Huawei leptoplar u konuda 1 numaralı rakip mac.

Hocam kazık atmak derken öyle ağır anlamda değil, gülerek yazdım. Çok alınmayın :D Ki zaten dediğim gibi eğer Harici GPU su olsaydı ve biraz daha güçlü işlemcisi ben kendim satın alırdım cihazınız güzel yani.

Sıkıntı olmaz ben Excalibur ile geziyorum, Pil süresini bilmiyorum fakat iş kullanımında rahat 2-3 saat götürür diye düşünüyorum.
Yıllardır ticaret yaptım kesinlikle böyle düşünmedim Millet kazık atayım vb.. evimde tv tutun her şey kutulu şekilde tertemizdir.

her zaman gerçek savunan bir yapım olmuştur. lakin Huawei amacı farklıdır hp amacı farklıdır.

Üst belirttim keşke Huawei 32 gb ram modeli olsaydı ram biliyorsunuz lehimli değişmez lakin piyasa nedense 16 gb ram iş ofis 32 gb ram oyun diye bakıyor ne saçma :) bunun ortası yok maalesef .

Hp Victus amd olan cihazıma .

16 gb ram varken boşda 7 gb ram kullanırken
32 gb yaptım boşda 10 gb yaklaşdı kullanım ama hız ve tepki süresi attı.

buda hp çıkan ramler

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Eren Tiryaki
Sizce 20k ya i7 12700h 3060 Victus bulunur mu 2.el? Taklaya gelmeyelim sonra Allah korusun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Eren Tiryaki
Gençler Macbook Air M1 nasıl? Daha mı uygun olur?
17k (Açık Kutu, 22 ay garantili) 8GB buldum.
18.5k (Kapalı Kutu, 1 Yıl Garanti) 16 GB buldum.
Bunlar nasıl tercih edilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Eren Tiryaki
ha evet 17kya alacaksan daha iyi. Ben daha uygun diye atmıştım ilk seçeneği
Knk bi soru soracağım. Macbook M1 16 GB tan daha iyi değil mi? Huawei. İnternette i7 12700H ın performansı daha iyi gözüküyor. Karşılaştırma sitelerinde de puan olarak aynılar. Huawei daha mantıklı değil mi? Bilmediğim için soruyorum.

BAK!

Top Bottom