Neler Yeni

MacBook mantıklı olur mu?

KeremIRF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Kerem İrfanoğlu
Herkese selam,
Üniversitede bilgisayar mühendisliği okumaya başladım. Evde güçlü bir masaüstü bilgisayarım var. Daha çok okulda falan kullanmak için laptop düşünüyorum. Şimdi evde daha çok masaüstünü kullanırım o yüzden dosylara hem masaüstü hem de laptop üzerinden erişebilmek işime gelir. Macbook alırsam eğer onun sıkınıtısını çok çeker miyim bilmiyorum daha önce hiç macOS kullanmadım. Eğer MacBook almazsam ne almam gerektiğine de emin olamadım. Alacağım laptop yaklaşık 30-40 bin arası olacak zaten. Şimdi o parayla i7, rtx3050 veya 4050 bi gaming laptop alabiliyorum. Aklımda hp victus var çünkü o paraya güçlü işlemci ve ekran kartı bişey almak varken neden entegre ekran kartlı bir şey alayım diye düşünüyorum. Ama öyle ekran kartına çok ihtiyacın olmaz, pil ömrü açısından böyle böyle bişey alabilirsin derseniz de önerilere açığım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanacağım programlar daha çok yazılımsal olacak. Modelleme gibi şeyler yapmam gerekirse onları masaüstünden yapmayı düşünüyorum. Ek olarak one drive üyeliğim de var o yüzden dosyaları zaten cloudda tutuyorum. Mac'te ona erişim kolaylığı nasıl bilmiyorum.

JANEH

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
kadir akyel
macbook al

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular