Neler Yeni

Macbook mu windows mu

Mbb6

80+
Bütçe
10000
Arkadaşım ve ben yazılım işine girmek istiyoruz. Arkadaşımda windows pc var bende pc alacağım ama arada kaldım. Amacımız mobil uygulama geliştirmek. Macbooktan yani ios sistem üzerinemi çalışmalıyım yoksa windowstan android üstünemi yoğunlaşmalıyım? Hangisini seçmeliyim? (Bu arada çok oyun oynayan birisi değilim ama üniversiteye gideceğim ders içinde kullanacağım)
Macbook air m1 - hp ryzen5 5500u rtx3050

rtx 3090

80+ Silver
Arkadaşım ve ben yazılım işine girmek istiyoruz. Arkadaşımda windows pc var bende pc alacağım ama arada kaldım. Amacımız mobil uygulama geliştirmek. Macbooktan yani ios sistem üzerinemi çalışmalıyım yoksa windowstan android üstünemi yoğunlaşmalıyım? Hangisini seçmeliyim? (Bu arada çok oyun oynayan birisi değilim ama üniversiteye gideceğim ders içinde kullanacağım)
Oyun oynamayacaksan Macbook al.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,440
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
iş laptopu seçmemişsin ki gaming laptop o bildiğin

macbook air m1 al

• Beğen
Reaksiyonlar: Mbb6

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,182
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Ben olsam Macbook Air M1 alırdım.

• Beğen

Gloxy

80+ Bronze
HP olan oyuncu pcsi. M1 almalısın

• Beğen

2023'e Kadar Yokum

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,494
İsim
Melih
İlgilendiği Kategoriler
Konu Dışı, Müzik
Pt.com dan eğitim indirimli macbook air m1 al.

• Beğen

Rulep

80+ Gold
normalde iş için mac daha iyi olur ama siz daha yeni başladığınız için windows tercih edin. işleri büyüttüğünüzde mac de kullanırsınız

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Kullanacağın uygulamaya bağlı. Scade gibi bir uygulama kullanacaksan zaten tek şansın Macbook.

• Beğen

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
Crossplatform çalışılacaksa kesinlikle mac, şayet sadece android çalışılacaksa Windows.

Önce bi dilleri öğrenmeye çalışın. Belkide sizlik bi iş değil, sevmeyeceksiniz. İlk yatırımı her zaman önce kendinize yapın.
Bu arada öyle 30 serisi 20 serisi bir cihaza gereksinim yok mobil yazılım için. Çok bilgisiz davranıp boşuna paralar dökmeye çalışıyorsunuz. Bilginiz olsun.

Mbb6

80+
Crossplatform çalışılacaksa kesinlikle mac, şayet sadece android çalışılacaksa Windows.

Önce bi dilleri öğrenmeye çalışın. Belkide sizlik bi iş değil, sevmeyeceksiniz. İlk yatırımı her zaman önce kendinize yapın.
Bu arada öyle 30 serisi 20 serisi bir cihaza gereksinim yok mobil yazılım için. Çok bilgisiz davranıp boşuna paralar dökmeye çalışıyorsunuz. Bilginiz olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tanıdığım yazılımcılarda büyük paralar dökmene gerek yok dedi ama ben ileriye dönük 3-5 sene sonra çöp olmayacak bir şey istiyorum.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tanıdığım yazılımcılarda büyük paralar dökmene gerek yok dedi ama ben ileriye dönük 3-5 sene sonra çöp olmayacak bir şey istiyorum.
Sen 30 serisi bir cihaz alınca 3-5 senede çöp olmayacağı ne malum? Zaten o derece bir yükün altına girmeye ne gerek var? Normal bir ofis cihazı hatta masaüstü bir bilgisayar bile yeterli. Editörler açılsın yeter. Görüntü işlemeyeceksin ne de olsa.

Top Bottom