Neler Yeni

MacBook vs Windows Dizüstü Laptop Tavsiyesi?

mevlutdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mevlüt Demir
Bütçe
38000
Merhaba arkadaşlar. Ben Grafikerim ve Illustratorum. Adobe programlarını kullanıyorum. Çok fazla oyun oynamıyorum. Bütçemi iyi harcamak istiyorum çünkü maalesef memur çocuğuyum ve freelancer bir işsizim. Ek olarak 2K ve 27inch bir monitör de almak istiyorum. Bu yüzden gerçek anlamda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

Hangisi tercih edilmeli?

Yardımcı olur musunuz? :)

anilg002

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
228
İsim
ANIL GÜL
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım-Donanım
Steam
LİAN
Discord
AnilG2
İlk defa mac kullanacaksan asla asla asla almanı önermem asla. bu arada macbook sahibiyim.

mevlutdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mevlüt Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet ilk defa MacBook kullanacağım. Fakat, ilk defa şimdi öğrenmeyeceksem ne zaman öğreneceğim? :D Bu bir paradoks değil mi? Çok teknoloji bir cahili insan değilimdir. Kolay öğrenirim. Tabii ilk başta epey zorlanacağımı düşünüyorum.

Cihangir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ozan SONAR
Bende macbook m1 16 gb kullanıyorum yazılım için ancak sanada öneririm yazdığın gibi alışmak zor olacaktır ama stabilete açısından kesinlikle macbook öneririm.

Cihangir

80+ Gold

mevlutdem

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mevlüt Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende macbook m1 16 gb kullanıyorum yazılım için ancak sanada öneririm yazdığın gibi alışmak zor olacaktır ama stabilete açısından kesinlikle macbook öneririm.
Ben tamamen tasarım, çizim ve ıllustrasyon odaklı kullanacağım. 2k veya 4K da bir monitör alacağım. Toplam bunlar için bütçem 39.000TL benim. Önerdiğiniz bir model var mıdır? Fanlı olduğu için pro düşünüyorum aslında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat olarak fazlasıyla beni aşıyor çünkü toplam bütçem 39K 40K'larda ve ekstra ilerleyen zamanda tüm paramı harcamadan biraz daha biriktirerek monitör almak istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ozan SONAR
Ben tamamen tasarım, çizim ve ıllustrasyon odaklı kullanacağım. 2k veya 4K da bir monitör alacağım. Toplam bunlar için bütçem 39.000TL benim. Önerdiğiniz bir model var mıdır? Fanlı olduğu için pro düşünüyorum aslında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyat olarak fazlasıyla beni aşıyor çünkü toplam bütçem 39K 40K'larda ve ekstra ilerleyen zamanda tüm paramı harcamadan biraz daha biriktirerek monitör almak istiyorum
Hocam şimdi şöyle eşimde grafiker ve senin programları kullandıklarını kullanıyor şuan masaüstü bir sitemde çalışıyor geçiş yapacak olsak macbookda çalışır ama pro model mi alırdın dersen sanırım yine m1 alırdım 16 gb lik düz tek farkı proya göre fanlı olması değil disk okuma yazma farkda var ama bu düz m1 deki bile fazlasıyla yeterli ısınma durumu olursa kaliteli bi stant ile halledilir diye düşünüyorum çünkü çalışırken illaki bir masada çalışılacak pek sorun olmaz ayrıca macbook ekranı 2k diye biliyorum ayrıca bende kod yazarken bu 2k ekranı (link) kullanıyorum renkleri falan nasıldır bilmem ama öneririm

OguzhanM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
266
İsim
Oğuzhan Mutluer
m2 air modelini alırdım 16gb 256gblik versiyonunu kalan paraya da monitör

öğrenciysen veya öğrenci tanıdığın belgesi ile pt'den al

anilg002

80+
Dahası