Neler Yeni

Macun değişim sonrası fanların RGB çalışmıyor

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Yunus Şahin
AMD Sapphire RX 6900 XT Toxic model kartım var. Macunu değiştirdikten sonra RGB ışıkları yanmamaya başladı. Fanlar çalışıyor ama onda sorun yok. Sadece RGB çalışmıyor.

Radyatördeki 3 fan birleşip tek kablo ile 8 pin kısmına bağlı. 8 pin erkek olarak mevcut ama fanlardan gelen tek kablolardan gelende 7 pin var. En soldaki pin boş. Kopmuş, çıkmış diye düşündüm ama başka hiçbir kablo yok.

6 pin ise bloğun üzerindeki fanın. Kabloları sorunsuz ama onun da RGB çalışmıyor. Sadece kart üzerindeki RGB çalışıyor. Çok saçma anlayamadım. @'SteeL

fr_4680.jpg
fr_4667.jpg
fr_4663.jpg

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
sss sss
calısıyorsa sıkıntı etme bence hocam ztn amac oyun film vs değil mi

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Mehmet B
Kablolarınız biraz gevremiş gibi duruyor iyice bir takip eder misiniz degişim sırasındaki hareketlerden dolayı kırılmış olabilir

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
calısıyorsa sıkıntı etme bence hocam ztn amac oyun film vs değil mi

Öyle de görüntüsü iyi oluyordu hocam.

Kablolarınız biraz gevremiş gibi duruyor iyice bir takip eder misiniz degişim sırasındaki hareketlerden dolayı kırılmış olabilir

50 kere çıkarıp taktım hocam. Sıktım gevşemesine karşı, bastırdım ama nafile. Aklıma başka bir şey gelmedi artık.

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Mehmet B
Öyle de görüntüsü iyi oluyordu hocam.

50 kere çıkarıp taktım hocam. Sıktım gevşemesine karşı, bastırdım ama nafile. Aklıma başka bir şey gelmedi artık.
hocam kablolardan bahsediyorum kablolarda kopukluk var mı iyice bakın ve ekran kartının elektronik kartını üstünü bol ışıklı bir ortamda inceleyin kararma, is gibi izler var mı ?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Yunus Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam kablolardan bahsediyorum kablolarda kopukluk var mı iyice bakın ve ekran kartının elektronik kartını üstünü bol ışıklı bir ortamda inceleyin kararma, is gibi izler var mı ?

Firmaya yazdım bana şemasını attılar. Anlar mısınız hocam?

IMG_1908.jpeg

Top Bottom