Neler Yeni

Maksimum 30 bin TL'ye monitör dahil masaüstü sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Hunter1303
Merhaba , iyi akşamlar. Maksimum 30 bin TL ye kadar olan monitör dahil bir sistem arıyorum. Bütçe daha aza toplanırsa da olur örneğin 22 bin TL - 25 bin TL arasında olursa daha iyi olur.

Öncelikle 4K Rendering, Adobe , Editing için kullanılmasının yanısıra 2K ultra gaming için de kullanılmaya müsait bir sistem olmalı. O kadar bütçeye 2K ultra için sistem toplanır herhalde.
Sistem aslında arkadaşımın talebi doğrultusunda arıyorum dolayısıyla kendisi Intel-Nvidia sistemi daha çok istiyor gibi (ben genelde ryzen tercih ederim ama bu durum onun adına da çok sıkıntı oluşturmayacaktır.)

Önerilerinizi bekliyorum. Öncelik lütfen maksimum fiyat performans odaklı olsun. Stoğu tükenmeseydi 2-3 ay önce ben mantis 6800 alıyordum kendime hemde full özelleştirilmiş ama şimdi birdaha öyle fp sistem bulabileceğime inanmıyorum.

Render dolayısıyla işlemci performansı, ssd depolama, İşlemci soğutma önemli. Ama gaming de mevcut oyundan çok kısmak istemiyor.

Şimdiden teşekkürler bekliyorum önerilerinizi.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,138
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Şu 2liye bir göz atın. Arkadaşlar farklı sistemler de atarlar. Onları da değerlendirip karar verirsiniz.

• Beğen
Reaksiyonlar: B1L0
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Hunter1303
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Cenk T.
Attığınız sistemi GamePower WarCry kasa + ryzen 5 5600x + Gigabyte B550M-DS3H + SSD ise 1 TB olarak güncellersem sistem = 23.733 TL oldu.

Monitör : https://www.incehesap.com/msi-g27cq5-27-1ms-170hz-va-wqhd-curved-gaming-monitor-fiyati-61878/

yapsam.

Total : 30533 TL etti .

Nasıl ?
Kasa gayet iyi bence güç kaynağını fsp yapın birde anakartı b550 yapın yeter. Birde attığınız monitör va panel bu bütçelerde va panel pek tavsiye etmem.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,049
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Hunter1303
Kasa gayet iyi bence güç kaynağını fsp yapın birde anakartı b550 yapın yeter. Birde attığınız monitör va panel bu bütçelerde va panel pek tavsiye etmem.
Arkadaşlar şöyle yapsam nasıl olur ? Bu SDN Premium özelleştirmeler ile şu şekilde yapsam. Ryzen 5 5600X + B550M-DS3H Anakart - Depolama 1TB SSD - GamePower Skadi Sıvı soğutma.

Monitör 2K gaming monster : https://www.trendyol.com/monster/ar...281/yorumlar?boutiqueId=619598&merchantId=968

total : 30554 TL

Bunu yapmam doğrultusunda

1) Anakart sıkıntı çıkarır mı herhangi bir sorun var mı ? Soket uyumluluğu vs ?
2) İşlemci 4K Render için tatmin eder mi ? Direkt video 5 dk da renderlanması şart değil ama 2 saat 10 dk da sürmesin. İdeal 40-45 dk diyelim :)
3) Ekran kartı soğutması. Sapphire falan ama bu model ? İyi midir soğutması falan ? Diyarbakırda kullanılacak pc diyarbakır sıcağını aşması gerekicek .
4) Kesinlikle Güç Kaynağı durumu . Yetecek mi 650 watt ? Rx6800 + 5600 x boru değil ?

not : Kasaya dokunmicam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer arkadaşlardan da tavsiye bekliyorum dediğim gibi 1 sefer pc alıncak hiçbir sıkıntısı olmasın istiyorum. Maks bütçe 30 k monitör dahil. Monitör 2k çözünürlüklü olcak.

Son düzenleme:

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Arkadaşlar şöyle yapsam nasıl olur ? Bu SDN Premium özelleştirmeler ile şu şekilde yapsam. Ryzen 5 5600X + B550M-DS3H Anakart - Depolama 1TB SSD - GamePower Skadi Sıvı soğutma.

Monitör 2K gaming monster : https://www.trendyol.com/monster/ar...281/yorumlar?boutiqueId=619598&merchantId=968

total : 30554 TL

Bunu yapmam doğrultusunda

1) Anakart sıkıntı çıkarır mı herhangi bir sorun var mı ? Soket uyumluluğu vs ?
2) İşlemci 4K Render için tatmin eder mi ? Direkt video 5 dk da renderlanması şart değil ama 2 saat 10 dk da sürmesin. İdeal 40-45 dk diyelim :)
3) Ekran kartı soğutması. Sapphire falan ama bu model ? İyi midir soğutması falan ? Diyarbakırda kullanılacak pc diyarbakır sıcağını aşması gerekicek .
4) Kesinlikle Güç Kaynağı durumu . Yetecek mi 650 watt ? Rx6800 + 5600 x boru değil ?

not : Kasaya dokunmicam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diğer arkadaşlardan da tavsiye bekliyorum dediğim gibi 1 sefer pc alıncak hiçbir sıkıntısı olmasın istiyorum. Maks bütçe 30 k monitör dahil. Monitör 2k çözünürlüklü olcak.
Açıkçası render ve editing için Nvidia ekran kartlı sistem öneririm. AMD ekran kartları oyunlarda saf performans olarak nvidia muadillerinden daha uygun olsada render olayında Nvidia daha üstün performans veriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Hunter1303
Açıkçası render ve editing için Nvidia ekran kartlı sistem öneririm. AMD ekran kartları oyunlarda saf performans olarak nvidia muadillerinden daha uygun olsada render olayında Nvidia daha üstün performans veriyor
Hocam bu 5600x kurtarmaz mı ? Genelde video editi yapılıyor 4K renderlanıyor falan.

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
Önerilerin çoğu saçma geldi. Çoğunluk nakitin kasaya, en fazla 4500 monitöre ayrılması lazım. Kasa tavsiyesi olarak itopya doğum gününden veya gen tr den 26k değerinde bir kasayı kendi istekleriniz ve amacınıza göre özelleştirin. Tavsiyem 3070li bir sisteme bakmanız. Monitör olarak ise 27 inç istiyorsanız G2722HS Tercih edebilirsiniz bende sahibiyim. 24 istiyorsanız 1k daha ucuza g24f-2 modelini tercih edip, kasaya aktarabilirsiniz parayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Hunter1303
Önerilerin çoğu saçma geldi. Çoğunluk nakitin kasaya, en fazla 4500 monitöre ayrılması lazım. Kasa tavsiyesi olarak itopya doğum gününden veya gen tr den 26k değerinde bir kasayı kendi istekleriniz ve amacınıza göre özelleştirin. Tavsiyem 3070li bir sisteme bakmanız. Monitör olarak ise 27 inç istiyorsanız G2722HS Tercih edebilirsiniz bende sahibiyim. 24 istiyorsanız 1k daha ucuza g24f-2 modelini tercih edip, kasaya aktarabilirsiniz parayı.
Öneriler neden saçma geldi anlamadım açıkçası. Yani 30 K ya r5 5600x + rx6800+ 1 tb ssd ve sıvı soğutmalı sistem toplamak bana fena değil gibi geldi. Ha monitör diyorsan onu değiştirebiliriz. Aslında bilgisayarı kendime alsam bu monster monitör almazdım sadece alacak olan arkadaş monster seviyor o yüzden onu dedim ama o değiştiririz hallolur.

longinus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Emrullah YAZICI
Hocam bu 5600x kurtarmaz mı ? Genelde video editi yapılıyor 4K renderlanıyor falan.
Technopatta Recep baltaşın yorumu :

Video render konusunda işlemci de ekran kartı da önemli ama hangisi daha önemli dersen sana kesinlikle ekran kartı derim. Örneğin Adobe Premiere Pro. Bu yazılım hem OpenCL hem de CUDA destekliyor. İyi bir ekran kartı ile de epey yüksek performans sunuyor. GPU kullanarak render süresini 10 saat kadar düşürebildiğini rahatlıkla söyleyebilirim çünkü bizzat bunu tecrübe ettim.

İşlemci konusunda da çekirdek sayısı ne kadar çok ise o kadar iyi. Tabi işlemci de güncel olacak. Yoksa FX işlemci ile iş zor. Bu bağlamda Ryzen, Threadripper veya bütçe varsa Skylake-X derim. Bütçe sınırı yoksa Xeon'a kadar gider... Aşağıda da görüleceği üzere:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,615
Üyeler
140,673
Son üye
lord1850
Top Bottom