Neler Yeni

Öneri Maksimum 8.000TL'ye Kadar Monitör Önerisi

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
sen bilirsin hayırlı olsun
Teşekkürler. Şöyle yazılmış İnternette
Kasanın üzerine takılacak olan fanlar kasa içi hava sirkülasyonundan dolayı içeriye hava verecek şekilde değil, içerideki sıcak havayı dışarıya atmak için konumlandırılmalıdır. Çünkü ısınan hava yukarı çıkma eğilimindedir. Bu sebeple yukarıya takılacak fanlar direkt olarak ekran kartını soğutmaz ancak kasa içerisindeki bileşenlerin daha serin çalışmasını sağlar.

KYLORIN90

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Eymen
Teşekkürler. Şöyle yazılmış İnternette
Kasanın üzerine takılacak olan fanlar kasa içi hava sirkülasyonundan dolayı içeriye hava verecek şekilde değil, içerideki sıcak havayı dışarıya atmak için konumlandırılmalıdır. Çünkü ısınan hava yukarı çıkma eğilimindedir. Bu sebeple yukarıya takılacak fanlar direkt olarak ekran kartını soğutmaz ancak kasa içerisindeki bileşenlerin daha serin çalışmasını sağlar.
zaten söyleme amacım o senin kasanda 3 fan var ve bu günümüzde sınır. Ssd tam falan serin çalışıp daha uzun ömürlü olmasını istiyorsan 2 fan daha alınabilir ama almazsanda çok problem olmaz. Soğutma olayı birazda anakarta bağlı

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
zaten söyleme amacım o senin kasanda 3 fan var ve bu günümüzde sınır. Ssd tam falan serin çalışıp daha uzun ömürlü olmasını istiyorsan 2 fan daha alınabilir ama almazsanda çok problem olmaz. Soğutma olayı birazda anakarta bağlı
Anladım. Ben şundan almak istemedim şimdi üst tarafa takınca içeri doğru üflemeyecek ya hava etkisi olmaz diye düşündüm ama oluyormuş sıcak hava daha rahat dışarı çıktığı için. Ben daha çok sıvı soğutma fanları için kullanılıyor diye önemsemedim

MeReKGs67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Kerem Özbey
Hocam ssd soğutucular da var mış onlara gerek var mı? Bu arada biraz paramı biriktireyim üst fanları alıcam inşallah daha klavye ve kulaklık da alaviliri bakıcam duruma göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu benim ssd pasif soğutma var galiba anlamadım ama?

KYLORIN90

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Eymen
Hocam ssd soğutucular da var mış onlara gerek var mı? Bu arada biraz paramı biriktireyim üst fanları alıcam inşallah daha klavye ve kulaklık da alaviliri bakıcam duruma göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu benim ssd pasif soğutma var galiba anlamadım ama?
pasif soğutma var ama benim önerim fanları yinede al ankart, ram, ssd içerideki hacva akışı falan hepsi daha iyi olur

RandyRozz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Cemal

Mr. A.G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93