Neler Yeni

Masaüstü işlemcisi ile laptop işlemcisi farklı mı

_arda_229

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda Ünlü
Arkadaşlar ben laptopuma internetten işlemci almayı düşünüyorum. Ama donanımdan pek anlamıyorum (İ5 düşünüyorum) şuan elimde i5 m480 2.67ghz sanırım baya kötü :). ekran kartı olarakta Amd Radeon Hd &300M series ım var buda baya kötü sanırım. Şimdi asıl konuya geçiyorum ben işlemci alırken neye dikkat etmem gerek laptop işlemcileri farklı mı ve mesela i5 9. nesil veya 8 aldım ekran kartı kötü olduğundan darboğaz yapar mı pc yi daha mı kötü yaparım eğer anlatırsanız çok sevinirim.

106410

80+ Silver
Laptop islemcilerinin geneli anakarta lehimli oldugu icin degistiremezsin, degistirilebilen modeller olsada istedigin performansi alamazsin.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
takılmaz. onlar laptop kasasına göre onun hava akışına göre üretirlirler. yani masaüstü işlemci laptop işlemciden daha fazla ısınır. soğutmad problem yaşarsınız. masaüstü işlemci laopa takılmaz

Arthur Morgan

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Arkadaşlar ben laptopuma internetten işlemci almayı düşünüyorum. Ama donanımdan pek anlamıyorum (İ5 düşünüyorum) şuan elimde i5 m480 2.67ghz sanırım baya kötü :). ekran kartı olarakta Amd Radeon Hd &300M series ım var buda baya kötü sanırım. Şimdi asıl konuya geçiyorum ben işlemci alırken neye dikkat etmem gerek laptop işlemcileri farklı mı ve mesela i5 9. nesil veya 8 aldım ekran kartı kötü olduğundan darboğaz yapar mı PC yi daha mı kötü yaparım eğer anlatırsanız çok sevinirim.
Çok pahalı laptoplarda falan değişiyor o da nadir.

_arda_229

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Arda Ünlü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
takılmaz. onlar laptop kasasına göre onun hava akışına göre üretirlirler. yani masaüstü işlemci laptop işlemciden daha fazla ısınır. soğutmad problem yaşarsınız. masaüstü işlemci laopa takılmaz
peki laptopa özel işlemciler var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok pahalı laptoplarda falan değişiyor o da nadir.
tmm teşekkürler tek çare laptop mu değiştirmek yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Furkan Yılmaz
kardeşim sen ne yapıyorsun her laptop anakartına masaüstü işlemcisini bırak her laptop işlemcisi bile olmaz :D uyumlu başka model taksan bile şuan kullandığın işlemciden iyi olacağını düşünmüyorum. aynı seri üretim bir işlemci bulabilirsin oda aynı performans verir yükseğini bekleme.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı da aynı şekilde aynı seri uyumlu ekran kartı takabilirsin ama senin laptopun üretilirken ekran kartı onboard olarak bırakılmış. soğutması bile yoktur. ancak laptopnu bazı satılan aparatlar sayesinde ekstra olarak düşük ekran kartı takabilirsin. ama bu seferde güç kaynağının yetersiz olacağını düşünüyorumç EN İYİSİ YENİ PC YOLUNA GİT 300 TL 500 TL bütçelerle bu işler zor.

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
Laptop islemcilerinin geneli anakarta lehimli oldugu icin degistiremezsin, degistirilebilen modeller olsada istedigin performansi alamazsin.
değiştirilebilir model olsa da zaten takamazsın labtop işlemcileri daha küçük

Top Bottom