Neler Yeni

Matematik Temelim Yok Ne Yapmalıyım ? (YKS)

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Çok fazla konuyu uzatmadan hızlıca anlatmaya başlamak istiyorum.

Arkadaşlar seneye YKS sınavına gireceğim fakat matematik ile ilgili zerre bir bilgim yok zaten ilkokuldan berbattı bir türlü düzeltemedim ilkokul zamanlarında her ay 3-4 kere sınıf öğretmenimiz değişiyordu ve ortaokula geçtikten sonra aynı vaziyet devam etti sonra kendimi bir derse vereyim başarırım dedim bir baktım sorularda sayılar yerine harfler yer almaya başladı ve dersten koptum zaten ipin ucunu baştan kaçırınca yakalayamıyorsun o yüzden bu sınavda en az 10-12 net yapmam lazım matematikten onun için kitap önerir misiniz ve nasıl çalışmam gerektiğine dair bir kaç ipucu ?

İnternetten araştırdığım kadarıyla Antrenmanlarla Matematik 1-2-3-4-5 serisini önerenler oldu sizce işe yarar mı ?

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Matematik öyle bir şey ki ipin ucunu bir kere kaçırınca tekrar tutamıyorsun. Sözel dersler gibi değil sözeli ezberler yine yaparsın ama matematik çok başka olay. Temel yoksa kendi kendine sıfırdan öğrenmek çok kafa ve zaman ister. Özel ders almanı tavsiye ederim. Kendin öğrenmeye çalışmaktansa birinin anlatması her zaman için daha iyidir.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Matematik öyle bir şey ki ipin ucunu bir kere kaçırınca tekrar tutamıyorsun. Sözel dersler gibi değil sözeli ezberler yine yaparsın ama matematik çok başka olay. Temel yoksa kendi kendine sıfırdan öğrenmek çok kafa ve zaman ister. Özel ders almanı tavsiye ederim. Kendin öğrenmeye çalışmaktansa birinin anlatması her zaman için daha iyidir.
Sözel dersleri sorun bile etmiyorum çünkü yapılacak şeyler hatta sözel dersler için temel bile gerekmiyor doğru mudur ? yani benim düşüncem öyle o yüzden sadece benim için sorun matematik youtube üzerinden hoca dinlemeyi tavsiye ederim kendi açımdan

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar konsollar oyunlar ekipmanlar
En kolay tyt mat kitaplarını alıp youtube dan kendine uygun hocayı bulman senin için uygun olabilir

Sami Järvi

80+ Silver
Aynen Al bir tane antrenmanlarla matematik youtubede 0 serileri var onla basla

Dahası  
Reaksiyon skoru
159
İsim
Mehmet Ali ARICAN
Antrenmanlarla Matematik serisini alabilirsiniz hocam ilk kitap sürekli işlem yaptırıyor sıkılırım derseniz atlayarak çözebilirsiniz.
Ekstra ya YouTube’dan bir hoca takip edin ya da özel hoca misali ders dinleyebileceğiniz bir arkadaş olur hoca olur eğitim almaya bakın.Problemlerde sıkıntı yaşıyorsan ise Hiç Problem Değil kitabını alabilirsin yine Antrenman yayıncılık.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
851
İsim
Doğukan
Rehber Matematik youtube kanalıyla beraber Matematiğe İlk Adım kitabını çözersen sonra Tyt'ye İlk Adım kitabını da çözersen yapabilirsin diye düşünüyorum. Ayrıyetten Antrenmanlarla Matematik kitabını çözebilirsin (çok fazla aynı tipte soru var pekiştirmek açısından iyi ama seni sıkabilir).

Top Bottom