Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi Ekran-Minidump inceler misiniz?

BeKo'O

80+ Silver
Hiçbir şey yokken sabah kalktım açtım oyunlardan atıyor opera discord çöküyor, sonra mavi ekran falan yedim, daha önce de aynı sorunlar olmuştu. Güncelleme yapma Valorant vanguard'ı silme falan derken düzeltmiştik. Bir bakar mısınız?

(Arkadaşımın bilgisayarı adına konuşuyorum)

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Merhaba,

Uzun zamandır minidump analizi yapmıyordum.
En son yediğiniz mavi ekranda sistem dosyalarından birinde hata olması muhtemel. dam.sys gördüm ve ntoskrnl.wrong.symbols.exe gördüm.
B450M S2h anakartın BIOS'u da F64 yani güncel. Onla alakalı değil.

Bir de bugün saat 17 civarında yediğiniz mavi ekran, ekran kartı sürücüsüyle alakalı.
Bu rehber ile kaldırıp WHQL lisanslı sürümü kurmanızı öneririm.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Uzun zamandır minidump analizi yapmıyordum.
En son yediğiniz mavi ekranda sistem dosyalarından birinde hata olması muhtemel. dam.sys gördüm ve ntoskrnl.wrong.symbols.exe gördüm.
B450M S2h anakartın BIOS'u da F64 yani güncel. Onla alakalı değil.

Bir de bugün saat 17 civarında yediğiniz mavi ekran, ekran kartı sürücüsüyle alakalı.
Bu rehber ile kaldırıp WHQL lisanslı sürümü kurmanızı öneririm.
Şimdi silip geri yüklüyorum hocam, ben kendisine bu arada

sfc /scannow

dısm /online /cleanup-image/scanhealth

dısm /online /cleanup-image/restorehealth

komutlarını yazdırıp dosyaları düzeltmeyi denedim, bozuksa bile düzelmiş olması gerekiyor. Bir de durduk yere neden oluyorsa çok garip

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Şimdi silip geri yüklüyorum hocam, ben kendisine bu arada

sfc /scannow

dısm /online /cleanup-image/scanhealth

dısm /online /cleanup-image/restorehealth

komutlarını yazdırıp dosyaları düzeltmeyi denedim, bozuksa bile düzelmiş olması gerekiyor. Bir de durduk yere neden oluyorsa çok garip
Bahsettiğin komutların bunda çok işe yarayacağını sanmam ancak bir daha hata alana kadar bir şey yapmasın. Eğer bir daha hata alırsa beni etiketleyebilirsiniz bu konunun altına minidump klasörüyle beraber.

BeKo'O

80+ Silver
Bahsettiğin komutların bunda çok işe yarayacağını sanmam ancak bir daha hata alana kadar bir şey yapmasın. Eğer bir daha hata alırsa beni etiketleyebilirsiniz bu konunun altına minidump klasörüyle beraber.
Tamamdır hocam, attığım minidump dosyalarına göre başka bir problem gözüküyor mu? ya da yapabileceğimiz başka bir işlem var mı?

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Tamamdır hocam, attığım minidump dosyalarına göre başka bir problem gözüküyor mu? ya da yapabileceğimiz başka bir işlem var mı?
Dediğim gibi ilk aldığı hatada ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir durum var. Ancak sorun yoksa mavi ekran alana kadar kullanabilir.

BeKo'O

80+ Silver
Dediğim gibi ilk aldığı hatada ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir durum var. Ancak sorun yoksa mavi ekran alana kadar kullanabilir.
düzeldi gibi oldu 2 el oyun attık fakat yine bi kaç kere oyundan attı ve bir mavi ekran yedi

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Hocam Bende Alıyordum Sürekli Ekran Kartı Güç Kablosunu Çıkar Tak Yaptım Düzeldi Sonrasında Driver DDU İle Kaldırıp Yeniden Kurdum Düzeldi Mavi Ekranlar Donanımsal Olarak Fazla Hata Veriyor Denemeni Öneririm

BeKo'O

80+ Silver
Hocam Bende Alıyordum Sürekli Ekran Kartı Güç Kablosunu Çıkar Tak Yaptım Düzeldi Sonrasında Driver DDU İle Kaldırıp Yeniden Kurdum Düzeldi Mavi Ekranlar Donanımsal Olarak Fazla Hata Veriyor Denemeni Öneririm
yani bide bilemiyorsun, bi ton test yapıyon ediyon bir problem yok, hayır ekran kartının ömrü azaldı da mı böyle yapıyor yoksa pc'yi mi hor kullanıyor bilemiyorsun çok yorucu bi durum, sistem %100 yük esnasında da kapanmıyor etmiyor o yüzden psu ile ilgili bir problem de var diyemiyorum

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
yani bide bilemiyorsun, bi ton test yapıyon ediyon bir problem yok, hayır ekran kartının ömrü azaldı da mı böyle yapıyor yoksa pc'yi mi hor kullanıyor bilemiyorsun çok yorucu bi durum, sistem %100 yük esnasında da kapanmıyor etmiyor o yüzden psu ile ilgili bir problem de var diyemiyorum
Dediğin Gibi Hocam Yorucu Ve Can Sıkıcı Olaylar Denemekten Başka Çare Yok Her Mavi Ekranda Ayrı Ayrı Hata Veriyor Onada Sinir Oluyorum

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Senin için tekrar programı yükleyip bakacağım. Bakalım arkadaşın göremediği şeyler olmuş mu?

Top Bottom