Neler Yeni

Mavi Ekran ve PC açılırken siyah ekranda kalma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğuş Öztürk
Merhaba arkadaşlar, yeni bir pc topladım. Bütün kabloları her şeyini ben taktım. Bunu söylememin sebebi belki bir noktada hata yapmış olabilirim diye söylüyorum. Ayrıca kendimde kadar donanımdan anlayan biriyim. Şimdi sorunlara gelelim. Bazen güç düğmesine bastığımda fanlar vs her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Ayrıca cpu fanı son hız ya da son hıza yakın dönüyor. Ekrana görüntü gelmemesi derken bios dahi gelmiyor. İkinci sorun ise mavi ekran...
Aşırı oyun oynayan biri değilim. Sadece CS:GO ve PUBG oynuyorum. Bilgisayarı iş için kullanıyorum. Dün 2 saat içinde 5 kere CS:GO dan attı ve PUBG oynarken mavi ekran verdi. Daha öncesinde MSI GTX1070 ekran kartım vardı aynı sorunları yaşadım. Sonrasında RTX 2070 aldım ve tekrar aynı sorunları yaşadım. Hatta CPU sürekli yüksek çalışıyordu 4.2-4.4 civarında ve aşırı ısınıyordu. BIOS'tan otomatik cpu boost olayını kapattım. Güç yönetiminden Ryzen Power Management'i de seçtim. Sonrasında CPU kullanımım düştü ve ısısı da azaldı. CSGO oynadığım esnada işlemci 40 derece civarında geziniyordu. GPU ise 45 derece maksimum 50 derece civarındaydı. Açıkçası ben sorunun anakarttan olduğunu düşünüyorum ama daha önce başına gelen arkadaşlar var mı onlara da sormak istedim. Herkese iyi forumlar...

CPU: Ryzen 7 2700X
CPU Cooler: Wraith Prizm
GPU: Asus Rog Strix RTX 2070
Anakart: Gigabyte X570 UD
Ram: Mushkin 8x4 - 32 GB 3200 MHz
PSU: Corsair 650 VS

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Merhaba arkadaşlar, yeni bir PC topladım. Bütün kabloları her şeyini ben taktım. Bunu söylememin sebebi belki bir noktada hata yapmış olabilirim diye söylüyorum. Ayrıca kendimde kadar donanımdan anlayan biriyim. Şimdi sorunlara gelelim. Bazen güç düğmesine bastığımda fanlar vs her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Ayrıca cpu fanı son hız ya da son hıza yakın dönüyor. Ekrana görüntü gelmemesi derken bios dahi gelmiyor. İkinci sorun ise mavi ekran...
Aşırı oyun oynayan biri değilim. Sadece CS:GO ve PUBG oynuyorum. Bilgisayarı iş için kullanıyorum. Dün 2 saat içinde 5 kere CS:GO dan attı ve PUBG oynarken mavi ekran verdi. Daha öncesinde MSI GTX1070 ekran kartım vardı aynı sorunları yaşadım. Sonrasında RTX 2070 aldım ve tekrar aynı sorunları yaşadım. Hatta CPU sürekli yüksek çalışıyordu 4.2-4.4 civarında ve aşırı ısınıyordu. BIOS'tan otomatik cpu boost olayını kapattım. Güç yönetiminden Ryzen Power Management'i de seçtim. Sonrasında CPU kullanımım düştü ve ısısı da azaldı. CSGO oynadığım esnada işlemci 40 derece civarında geziniyordu. GPU ise 45 derece maksimum 50 derece civarındaydı. Açıkçası ben sorunun anakarttan olduğunu düşünüyorum ama daha önce başına gelen arkadaşlar var mı onlara da sormak istedim. Herkese iyi forumlar...

CPU: Ryzen 7 2700X
CPU Cooler: Wraith Prizm
GPU: Asus Rog Strix RTX 2070
Anakart: Gigabyte X570 UD
RAM: Mushkin 8x4 - 32 GB 3200 MHz
PSU: Corsair 650 VS
Reis bir şey sorcam bilgisayar açılırken bip sesi geliyormu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Doğuş Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır reis hiç ses gelmiyor. Hemde kabloları yanlış taksam açılmaz diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,483
Üyeler
149,739
Son üye
CanGöll_0
Top Bottom