Neler Yeni

MAX 8GB RAM DESTEKLEYEN İŞLEMCİYE 16GB RAM İDDİASI NE KADAR GERÇEK ?

Sovbidal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aras Şahin
Selamın Aleyküm arkadaşlar Bilgisayarlara bakıyordum ve celeron n4020 işlemci gözüme çarptı özelliklerine bakmak istedim.
şöyleki 16GB ram altında sistemlere bakmıyorum fakat işlemci özelliklerinde maksimum 8GB ram desteği yazıyor acaba desktop mu diye kontrol ettim hayır MOBİL!
görsel de paylaşıyorum arkadaşlar bu mümkün mü ? bu laptopdaki işlemci maksimum 8GB ram destekliyorsa nasıl olurda 16GB ram kullanılabilir veya satıcı bu şekilde bilgisayarı satışa bırakabilir?

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Teori ile pratik birbirini tutmayabilir. 😇 Bazı cihazlarda ram slotu yok; mak. tümleşik belleği ifade edebilir bir ihtimal. Bazı cihazlarda tümleşik ram + slot var. Resimde ki örnek gibi.
1.JPG

Sovbidal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aras Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benim laptop maks kaç gb ram destekliyor bilmiyorum işlemcisine baktığım zaman 64gb diyor ozaman 64gb a kadar yükseltebilir miyim ? laptoplarda anakart destek olayı varmı ? birde bu işlemcide 2 ram slotu diyor ben 1 ram slotu görüyorum bu mecburimi yoksa bu şekilde de olaibliyormu ?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
benim laptop maks kaç gb ram destekliyor bilmiyorum işlemcisine baktığım zaman 64gb diyor ozaman 64gb a kadar yükseltebilir miyim ? laptoplarda anakart destek olayı varmı ? birde bu işlemcide 2 ram slotu diyor ben 1 ram slotu görüyorum bu mecburimi yoksa bu şekilde de olaibliyormu ?
Cihazdaki fiziksel imkana bağlı. Mesela 2 slotun varsa 2x32 takıp 64GB yapabilirsin evet. Ama 1 slot ve gömülü 4/8GB RAM varsa sadece slota 32GB takıp gömülü ile beraber 36/40GB belleğe ulaşırsın.

Sovbidal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aras Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gömülü ram yok sanırım tek slot var çok inceledim 2.slot varsa da yerini bulamadım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,437
Üyeler
153,561
Son üye
kpap273
Top Bottom