Neler Yeni

mesai sayılmadan 8 saaten fazla çalıştırılmak

RamazanQs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ramazan Kardaş
Merhaba, lise 4'e geçtim staj yapacağım yer bayağı büyük bir şirket. Şöyle ki adamlar Türkiye'de iş yapmıyor yurt dışında mimari işler yapıyorlar ve bayağı büyü işler yapıyorlar. Lisede yaz stajı olmamasına rağmen şirket sizi yazın da çağırıyor staj harici gidiyorsunuz ve sabah 8 akşam 6:30 arası toplamda günde 10-10.30 saat arası gidiyorsunuz ve bu 8 saaten fazla kısımlar mesai olarak geçmiyor. Üzerine bir de askeri ücretin 3'te 1'i kadar maaş veriyorlarmış haftada 6 gün geliyoruz ve okul açılınca staj başlayınca hafta içi harici cumartesi günleride gelmenizi istiyorlar anlam veremedim bu nedir? 8 saatten fazla çalıştırmak ve askeri ücretin altı çalıştırmak yasaksa bu kadar büyük bir şirket 50 yıllık bir şirket yıllardır da stajyer alıyorlar ve bu sistemi uyguluyorlar nasıl? Ne yapsam bilemedim şirket kariyer açısından bayağı işe yarar yurt dışında da gönderiyorlar hocaların da aşırı övdüğü bir şirket ne yapmam lazım?

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,460
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Şöyle bi tart düşün, eğer uzun vadede kariyer açısından harbi işine yarayacaksa bu ücrete karşın çalışmayı göze al. Yoksa alternatif ara.

RamazanQs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ramazan Kardaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle bi tart düşün, eğer uzun vadede kariyer açısından harbi işine yarayacaksa bu ücrete karşın çalışmayı göze al. Yoksa alternatif ara.
Kariyer açısından gidiyorum zaten benim için sıkıntı bile olmaz ücret veya çalışma şartları ama böyle büyük bir şirket nasıl oluyorda böyle bir şeyi uzun yıllardır yapıp ceza veya kapatılma gibi bir durum yaşamıyor çünkü zaten herhangi biri mesai saatleri dışında 8 saaten fazla çalıştırılamaz birde asgeri ücretin 3'de 1'ini veriyorlar keza bu da yasak lisede yaz stajı diye bir şey yok normal bir çalışan elaman olarak gidiyoruz şu an yani böyle işlere bulaşmış bir şirkete nasıl güvenebilirim bilmiyorum

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,460
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Kariyer açısından gidiyorum zaten benim için sıkıntı bile olmaz ücret veya çalışma şartları ama böyle büyük bir şirket nasıl oluyorda böyle bir şeyi uzun yıllardır yapıp ceza veya kapatılma gibi bir durum yaşamıyor çünkü zaten herhangi biri mesai saatleri dışında 8 saaten fazla çalıştırılamaz birde asgeri ücretin 3'de 1'ini veriyorlar keza bu da yasak lisede yaz stajı diye bir şey yok normal bir çalışan elaman olarak gidiyoruz şu an yani böyle işlere bulaşmış bir şirkete nasıl güvenebilirim bilmiyorum
Bu milletten her şey beklenir hocam. Herkes birbirini şey yapma peşinde. Şirkette vakit geçirmiş birini bulabilirseniz adınıza iyi olur. Hem görülmemiş taraflarını öğrenmiş olursunuz.

Top Bottom