Neler Yeni

Meslek Lisesinden Üniversite Kazanılır Mı?

Ratorest

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar lgsye çalışmadığım dan 320 küsur puan aldım bu sene obpim ortalama bir Anadolu lisesine yetiyordu fakat ailem o liseyi istemedi çevresi v.s ama bu sene puanlar yüksek olduğundan iyi olanlar o liseye gidiyor dedim ama dinlemediler beni meslek lisesine yazdırdilar ve benden üniversitiye gitmemi istiyorlar dershaneye yazıldım. Bende onlara orada üni kazanmam zor nakil ile Anadolu lisesine geçeyim dedim çalışan çocuk her yerde çalışır dediler. Not ortalamam 90 Meslek Lisesinde elektrik bölümünü yazicam Eylül ayında bölüm tercihi oluyormuş size sorum düzenli ve dershane ile Meslek Lisesinde n üni kazanılir mi? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler. Bu arada ben ve ailem elektrik mühendisliği bölümünu kazanmami istiyorlar. Bunun için ne gibi yol çizmeliyim

Son düzenleme:

imfloscy

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
485
İsim
Emre Efe
meslek lisesi ile dershane yollarını ayrı tut ayrı ders çalış çünkü meslek lisesinde gördüğün dersler dershanede göreceğin derslerin çok hafif kısımları tüm diikatini dershaneye çevir bence üniversite istiyorsan ve ailen o bölümü istiyolar diye sen niye o bölüme sıkışıyorsun ki sen okuyacaksın onlar değil kendi yolunu kendin çiz

AlpacinoTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Celal Güzel
ben lisede endüstri meslek lisesinde okudum üniversiteyi ço kolay kazandım

Ratorest

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
meslek lisesi ile dershane yollarını ayrı tut ayrı ders çalış çünkü meslek lisesinde gördüğün dersler dershanede göreceğin derslerin çok hafif kısımları tüm diikatini dershaneye çevir bence üniversite istiyorsan ve ailen o bölümü istiyolar diye sen niye o bölüme sıkışıyorsun ki sen okuyacaksın onlar değil kendi yolunu kendin çiz
Bende o bölümü istiyorum. Tavsiyen için teşekkürler

Gocer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Göktuğ Göçer
Mesle lisesinde görduğün konularla kazanman çok zor ayrıca 12. Sinifta haftada 3 gün staj egitim alıcaksın üniversite kazanmak için çok çalışman lazım

KeepHyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Ömer Alp Yurdakul

Ratorest

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesle lisesinde görduğün konularla kazanman çok zor ayrıca 12. Sinifta haftada 3 gün staj egitim alıcaksın üniversite kazanmak için çok çalışman lazım
Bende öyle düşünüyorum. Anadolu lisesine nakil alalım diye istemiyorlar konuyu açtığım an sinirleniyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailen bir bilenle görüşsün dershane hocan falan anadolu lisesine geçir kendini yoksa çok zor
Bende aynısını diyorum ama okumak isteyen heryerde okur diyor. Birde babamın arkadaşı meslek Lisesinden öğretmen olmuş onu anlattı

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Meslek dersleri ağırlıklıyken fazlasıyla dezavantajlı bir durum. Başkaları 7 saat çalışıyorsa sen 10 saat çalışırsın.

KeepHyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Ömer Alp Yurdakul
Bende öyle düşünüyorum. Anadolu lisesine nakil alalım diye istemiyorlar konuyu açtığım an sinirleniyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende aynısını diyorum ama okumak isteyen heryerde okur diyor. Birde babamın arkadaşı meslek Lisesinden öğretmen olmuş onu anlattı
Bir bilenle konuştur onları dershanedeki rehberlik hocanla falan fikirleri değişir anladığım kadarıyla ailen biraz geri kafalı takılıyor ,1 tane görüşmeyle fikir değişebilirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Meslek lisesinde normal liseye göre dhaa zor kazanırsın adı üstünde meslek. Orda normal derslere daha az ağırlık veriyorlar.

KeepHyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Ömer Alp Yurdakul
Anladığım kadarıyla ailen meslek ile anadolu ve fen liseleri farkını anlamamış açıklaman lazım bunu

Top Bottom