Neler Yeni

Mevsimlik işcinin firsatci fiyat talepleri

Bizim burada bahçe işleri yapılıyor ve her sezon ziraat odası yevmiye belirliyor geçen sene 440 tl iken bizim köyde 650 tl ye çalışıyordu işçiler bizim için pek fark etmiyordu yinede çalıştırıyorduk bu sene 670 tl olarak belirlendi bizim köyde aile olarak çalışan işçilerin fiyatını soruyoruz 15 yaşındaki çocuğa günlük 1500 tl yetişkin olan babası ise 1900 tl istiyor aradaki farka bakın ziraat odası 670 diye belirliyor. Büyük bahçe sahipleri için sorun olmaz şimdi hayat pahalı gözünüze mi geliyor derseniz orta halli bahçe sahipleri için bu para hasılatın giderler harici yarısı ediyor yani şöyle açıklayayım ben bahcemi bırakıp gidip asgari ücrete çalışsam daha fazla kazanmış olurum ve bahcemdeki 150 kök mahsul ise çöp olmuş olur şimdi ben bu fırsatçılari maliyeye haksız kazanç elde ediyorlar diye şikayet etmeli miyim?

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,607
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Adam istediği fiyata çalışır kimseyi şikayet etme hakkın yok daha fazla veren varsa onun bahçesinde çalışır tabii ki

Doc Hudson.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
237
İsim
BehzatÇ
Bende şuanda kirazda vs çalışıyorum iş emek istiyor işçi bulunmuyor zaten adamlar 1500-2000 tl verirken neden 700 tl ye çalışalım?
bide iş kolayda değil sabah 6 dan akşam 6 ya kadar çalışıyoruz sıcağın altında mal sahibide bizden 5000 tl kazanıyor bize 1500 veriyor yani çokmu?

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Enes kaya
Zihniyete bak herşeye uyuyonuz da garibanın bütün enerjisini emeğini verip yaptığı iş için fazla para kazanıyor diye şikayetci olacan. Kendin ailecek topla paşam madem beğenmıyonuz bulamıyonuz bu kadar basit

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,766
Üyeler
147,777
Son üye
yigityasars
Top Bottom