Neler Yeni

Microsoft'tan bıktım artık

Aykut D.

80+ Gold
dostum ben de win 11 kullanıyorum ve win 10dan daha performanslı çalışıyor. Win 10da takılma ve mavi ekran sorunları ile karşılaşıyordum.
Orası doğru ama haketen w10 dan oyun konusunda daha performanslı .

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
this is win 11 ya da bloatynoist vede hone tarzı uygulamaları kullandınmı ilki ikisi aynı şey farklı sürümü sanırsam bütün hepsini kullanıyorum dediklerinin hepsini gerçekleştrebilirsin lakin söylediğin sorunlar windowsla alakalı değil benzer şeyler başıma geliyordu windowsta bende sevmem fps drop yapıcak şeyleri windowsta hizmetlerde ya da görev yöneticisinde ne işe yaramadıgın şeyleri kapatıyorsan geri al derim ben öyle yapıyordum windows kasıyordu dip not
Yok kullanmadım. Ben edebiliyorsam kendim modifiye ederim.
Windows 11'de de stock ve kendi modladığımı test ettim. Kendi modladığım yine kullanabilirdi yani.
Windows 10'da da aynısı yaptıp. Çok fark ediyor Windows 10'da.

Ya aslında Microsoft, bir bileşen mantığında özellikleri ekleyip yada kaldıralım şeklinde sunması lazım bize.

cchavo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
ibrahim ahıskalı
ben oyun konusunda bir fark görmedim bana göre w11 her türlü daha iyi daha basit ve kullanışlı arada sırada görev çubuğu zortingen oluyor onun dışında sorun yok oda bana bi zarar vermiyor

Aykut D.

80+ Gold
Yok kullanmadım. Ben edebiliyorsam kendim modifiye ederim.
Windows 11'de de stock ve kendi modladığımı test ettim. Kendi modladığım yine kullanabilirdi yani.
Windows 10'da da aynısı yaptıp. Çok fark ediyor Windows 10'da.

Ya aslında Microsoft, bir bileşen mantığında özellikleri ekleyip yada kaldıralım şeklinde sunması lazım bize.
W11 uı giydirilmiş w10 . w10 da w7 .

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
dostum ben de win 11 kullanıyorum ve win 10dan daha performanslı çalışıyor. Win 10da takılma ve mavi ekran sorunları ile karşılaşıyordum.
Ben sorun almadım ama dün Nvidia'nın 552.xxx yeni sürücüsü yükledim. Latencymon'a baktığımda fazla DPC routine süresine sahip. Yani bir sorun var. 551.xxx sürümünde bu yoktu. Eski sürüme döndüm. Şu an sorun yok.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Orası doğru ama haketen w10 dan oyun konusunda daha performanslı .
ben de o da değil işte. Win 10da 200fps alıyorsam win 11de 230 240 alıyorum. Bunun da en büyük sebebi işlemci - anakart - işletim sistemi uyumluluğu. Win 10da 4ghz geçmeyen işlemci win 11de 4.4ghz kadar boostluyor kendini serin kaldığı sürece. Bu da beraberinde oyun performansını da sistemin genel performansını da arttırıyor. Ben de şahsen sistemi ilk aldığımda alışık olduğum win 10 yükleyip kullanmak istedim ama düzgün çalışmayınca win 11 geçtim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
ben de o da değil işte. Win 10da 200fps alıyorsam win 11de 230 240 alıyorum. Bunun da en büyük sebebi işlemci - anakart - işletim sistemi uyumluluğu. Win 10da 4ghz geçmeyen işlemci win 11de 4.4ghz kadar boostluyor kendini serin kaldığı sürece. Bu da beraberinde oyun performansını da sistemin genel performansını da arttırıyor. Ben de şahsen sistemi ilk aldığımda alışık olduğum win 10 yükleyip kullanmak istedim ama düzgün çalışmayınca win 11 geçtim.
Aynen öyle. Benim de normal kullanımda ve boşta çok düşük ghz ile çalışıyordu Windows 10. Sessiz falandı rahatsız ediciydi. Ama Windows 11'de böyle bir durum yoktu. Ne güzel dengesiz güç kullanımı vardı. PC ne güzel boştaydı, bir video açtım ve sesini kesti, fan sesi. Çok güzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Sistemindeki tek sorun kullandığın ssd çünkü neyse hayırlı forumlar.
Ya sen gerçekten de bir şey bilmiyorsun yani. SSD'm falan sorunlu da değil bu arada. Random ve Sıralı yazma hızı, okuma hızı da çok yüksek. Random hızı, genel performansı ve ömrünü belirtir yani. O da bayağı yüksek.

Bu konuda bahsedilen mühendiste QLC bellek kullanıyor değil mi?

Windows 11 genel olarak sorunlu bir işletim, bye.

Top Bottom