Neler Yeni

Mide ameliyatı olmalı mıyım? (SSli)

Hayatımdaki tek düzenli aktivite spor denebilir, spor yapıyorum ama 2 tane bel fıtığım var. O da başlangıçta yaptığım bilinçsiz deadlift nedeniyle oldu.

135 kiloyum, biraz boy var ama 85 kg olup zapzayıf olmak istiyorum. İrade gösterdiğim söylenemez, yine de sağlam bir diyete girmeyi deneyeceğim diyelim. Sadece öğlen yemeğinin yendiği (14:00 gibi) ve sabah akşam bir ölçek özel mama içeceğim bir diyet.

İşte ben;

1000009011.jpg

1721

80+ Bronze
böyle mutluysan, spora ve diyete yüklenmeni öneririm. mide ameliyatı sıkıntılı diye duymuş ve okumuştum.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,557
İsim
Fatih
O kadar kasma bence. Doktorla birlikte çalış. En kötü ameliyat olursun, utanılacak korkulacak bir şey değil.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,243
İsim
.
Hayatımdaki tek düzenli aktivite spor denebilir, spor yapıyorum ama 2 tane bel fıtığım var. O da başlangıçta yaptığım bilinçsiz deadlift nedeniyle oldu.

135 kiloyum, biraz boy var ama 85 kg olup zapzayıf olmak istiyorum. İrade gösterdiğim söylenemez, yine de sağlam bir diyete girmeyi deneyeceğim diyelim. Sadece öğlen yemeğinin yendiği (14:00 gibi) ve sabah akşam bir ölçek özel mama içeceğim bir diyet.

İşte ben;

Alıntıyı görüntüle
Ameliyat olma reis ne gerek var

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Kalori açığı oluşturarak kolaylıkla kilo verebilirsin abi. Bir şey yemeden verilen kilo hemen geri alınır ve bir faydası olmaz.
Karbonhidratı azaltıp düşük kalorili yiyecekler yemen lazım.
Ameliyat olmanı önermiyorum.

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
912
İsim
Asil
Kalori açığı oluşturarak kolaylıkla kilo verebilirsin abi. Bir şey yemeden verilen kilo hemen geri alınır ve bir faydası olmaz.
Karbonhidratı azaltıp düşük kalorili yiyecekler yemen lazım.
Ameliyat olmanı önermiyorum.
bir şey yemeden kalori verdiğin kilo geri alınır derken demek istediğin kalori açığı oluşturunca kiloyu geri alırsın bıraktıktan sonra mı yoksa kilo vermek için yemek yemezsen bıraktığında alırsın mı?

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer

İşte ben;

Alıntıyı görüntüle
Diyet ve Spor ile çözersiniz
Diyet yapmazsanız zaten ameliyatta boşuna ameliyatı olupta tekrar kilo alan tanıdıklarım var diyet yapmadan genede olmuyor mide zamanla illaki genişliyor

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Mide ameliyatı, obezite tedavisinde son çare olarak görülmelidir. Çünkü bu ameliyatın hem riskleri hem de yan etkileri vardır. Mide ameliyatı sonrasında beslenme alışkanlıklarınızı tamamen değiştirmeniz, vitamin ve mineral takviyeleri almanız, düzenli kontroller yaptırmanız gerekebilir. Ayrıca mide ameliyatı, kilo vermenin tek başına yeterli olmadığı durumlarda, başka sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle, mide ameliyatı yapmadan önce, sporla diyetle sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını aramalısınız. Sporla diyetle kilo vermek, hem vücudunuzun hem de ruhunuzun sağlığı için faydalıdır. Spor yaparak kas kütlenizi arttırabilir, metabolizmanızı hızlandırabilir, kalp-damar hastalıkları, diyabet, yüksek tansiyon gibi riskleri azaltabilirsiniz. Diyet yaparak ise besin çeşitliliğini koruyabilir, ihtiyacınız olan enerjiyi alabilir, açlık hissini bastırabilirsiniz. Sporla diyetle kilo vermek için bir uzmandan yardım alabilir, size uygun bir program hazırlatabilirsiniz. Böylece hem sağlıklı hem de kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Sağlıklı bir şekilde doğal yollarla kilo vermenizi öneririm. Ameliyat son çare olmalı.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
bir şey yemeden kalori verdiğin kilo geri alınır derken demek istediğin kalori açığı oluşturunca kiloyu geri alırsın bıraktıktan sonra mı yoksa kilo vermek için yemek yemezsen bıraktığında alırsın mı?

Bazıları zayıflamak için çok az yiyor hatta su orucuna bile girebiliyor. Aç kalarak verdiğin kiloyu hızlı bir şekilde geri alabilirsin.

HDogus

80+ Bronze
Ablam 5 sene önce bu amelliyatı oldu birqz sıkıntılı bir süreç. 130 kilodan 80 lere kadar düştü sonra geri 90lara çıktı. Kendi hatası spor ile desteklemedi desteklese daha iyi sonuçlar alabilirdi. Bana sorarsan bu amelliyat çok gereksiz ve saçma bir şey bu amelliyatın amacı seni aç tutmak zaten yemezsen kilo verirsin her türlü neden kendini yarım yapacaksın? Amelliyattan sonra miden eskisi gibi rahat sindirim yapamıyor gazlı içecekler ve et türevi şeyler rahatsızlık veriyordu ablama o yüzden bir daha düşün derim. En güzeli spor ve yemene dikkat ederek kilo vermek. Bu süreçte kendinin doktoru olman lazım.

Top Bottom