Neler Yeni

Millenicom mu Türknet mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Dt. Enes Sarıfakıoğlu
Başlıkta da belirttiğim gibi bu ay Türk Telekomla taahhütüm biticecek. 16 Mbps interneti kullanıyordum ama tabi bana 10 dan fazla veremiyorlardı. Neyse kısaca Türk net mi Miilenicom mu yoksa başkası mı bildiğim kadarıyla hiçbir internetin fiber altyapısı yok binamda. Millenicomun sitesinde altyapı sorgulaması yaptığımda bana 46 mbps türknette 35 mbps verebileceklerini söylüyorlar. Gerçekten verebilirler mi yani 20-30 bandına da razıyım. Bu paketleri kullananlar önerirler mi

Death Mark

80+ Bronze
Başlıkta da belirttiğim gibi bu ay Türk Telekomla taahhütüm biticecek. 16 Mbps interneti kullanıyordum ama tabi bana 10 dan fazla veremiyorlardı. Neyse kısaca Türk net mi Miilenicom mu yoksa başkası mı bildiğim kadarıyla hiçbir internetin fiber altyapısı yok binamda. Millenicomun sitesinde altyapı sorgulaması yaptığımda bana 46 mbps türknette 35 mbps verebileceklerini söylüyorlar. Gerçekten verebilirler mi yani 20-30 bandına da razıyım. Bu paketleri kullananlar önerirler mi
Satranle olan uzaklığınız ne?

Beyfendiiii6

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,510
İsim
Batuhan ege
Benim alt yapım 100 mbps gösteriyordu ona göre tarife yaptım ve şuanda 100 mbps internet hızım var alt yapıda ne gösteriliyor sa aynısı veriyorlar

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Millenicom Artılar :

* Bir çok kanaldan ulaşım sağlayabiliyorsun. (Instagram, Müşteri Hizmetleri, Online İşlemler (Arıza kaydı iletiyor), ve bana göre en pratiği Whatsapp, [ayrıca whatsapp en hızlısı})

* Kurulum ekipleri Türk Telekom değil, TeknoFix. Şahsen bana gelen kurlm ekipleri harikaydı,her şeyi yaptılar. Hız ölçtüler, istediğim kadar kablo da bıraktılar. (Kurulum için 120 TL vermek yerine yok almıyorum vesaire diye zorlarsan müşteri hizmetlerini 84 TL yapıyorlar (74.90 olanda yaptılar, altyapın 85Mpbs olduğu için diğerinde de yaparlar mı bir sor) (Her aya 5 TL yansıtıyorlar). Ve istediğin zaman çıkıyorsun, örneğin 84 TL'den 3 ay kullansan bile çıkıyorsun canın istediğinde sadece 15 TL kuruluma vermişsin gibi oluyor.

* Ne vaat edildiyse onu alıyorsun. 15mbps dendi 15mbps alıyorum

* Eğer VDSL2 için modem istersen TürkNet'in modemleri sabit mi bilmiyorum ama TürkNet Asus modemi 3xx küsür liraya satıyor, Millenicom'da daha ucuz 2xx bandında zannedersem.

* Ben Şanlıurfa'da yaşıyorum 2 milyon kadar nüfusu var, çok tercih edilmiyordur burda Millenicom normalde kargoyla gelen belgeler, bize 1 gün içinde TeknoFix ekibinden biri getirdi yani kargo beklemedim.

* SOCAR'ın bir alt kuruluşu, o yüzden hiç bir konuda şüphe duymadım.

* İstersen çevre dostu fatura yapabiliyorsun (eve fatura gelmiyor SMS , ve postaya geliyor)

* Ön faturalı değil. Ay sonunda kesiliyor fatura (TürkNet'te tam tersi).

* Tekrar söyleyeyim en büyük artı başlı başına bile yeter müşteri hizmetleri harika.

Millenicom Eksiler :

* Tüm internet işlemleri 5-6-7 gün içinde sonuçlanıyor, tabi bunun bir sebebi de Türk Telekom ve Süperonline. Ülkedeki hemen hemen her altyapı bu iki firmaya ait olduğu için Türk Telekom'un hattı açması gerekiyor, Millenicom ondan sonra hat değerlerini gönderebiliyor.

* TürkNet'teki gibi YAPA - VAE yok (ki TürkNet'e geçersen sor nasıl vereceklermiş diye). Avantaj da sayılabilir dez avantaj da.

* CGNAT kullanılıyor. (TürkNet'te kullanıyor fakat Statik IP Millenicom'da daha pahalı.)

TürkNet Eksiler :

* Müşteri hizmetleri yok. Dolayısıyla bir sorun oluştuğunda onların seni aramasını bekler duruma geliyorsun.

* Türk Telekom ekipleriyle çalışıyorlar. Bunu da avantaj/dezavantaj görebilirsin.

* Modem pahalı (ASUS olan)

* Kendi altyapıları yoksa 35Mbps üstü alıyorsan +10 TL yansıtılıyor her ay faturaya (Ama bunu araştırmak lazım, VDSL2 için geçerli mi bilmiyorum.)

** Kullanmadığım için artıları konusunda fikrim yok sadece araştırma sonucu.

Son olarak; eğer Millenicom hakkında herhangi bir sorun olursa sorabilirsin. Ve yine Millenicom'a geçersen kodu başvuru sırasında kullanmayı unutma, yoksa almıyorlar. Sen de ilk başvurunu iptal etmek zorunda kalıyorsun, başka bir başvuru oluşturuyorsun. Herhangi bir kod hali hazırda yoksa paylaşabilirim istediğin taktirde.
[\spoiler]

Ek olarak (başka bir forumda biriyle konuşma sırasında yazmıştım);

Sana şöyle diyeyim, Millenicom'da bağlantı problemi yaşayacağını zannetmiyorum öyle bi durum olmaz, aksine TürkNet'te olma olasılığı daha fazla. Çünkü kedi sunucularından hizmet veriyorlar, Millenicom TTNet sunucusunu kullandığı için, Türk Telekom'da ne yaşadıysan burda da aynısını yaşarsın. Hız olarak da ben de Türk Telekomluyum senden daha fazla süre +10 yıl sürekli taahhüt yeniliyorlardı ayrıca 4mbit hızdan fazlasını alamıyordum. Arayınca altyapı şöyle böyle. Millenicom'a geçtim ben de 15mbit dediler 13-14 alıyorum normal tabi bi 1-2mbit kayıp. TürkNet'te oldu ya bir bağlantı problemi yaşadın sadece kayıt bırakabiliyorsun canlı kimseyle anlık görüşemiyorsun. O yüzden (sırf canlı desteği olduğundan) Millenicom'a geçtim. Ki TürkNet daha ucuz olmasına rağmen desteğinden dolayı Milleni'yi tercih ettim yine sorularını sorabilirsin. TürkNet de kötü firma değil tabii. Ancak civarında kullanan varsa o bölgedeki durumunu sor :) [\spoiler]

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
𝓑𝓮𝓭𝓲𝓻𝓱𝓪𝓷 𝓢𝓮𝔂𝔂𝓲𝓭𝓸ğ𝓵𝓾
MBS NİN YANINDA UPLOAD DA ÖNEMLİ
bu videoya bak belki yardımcın olur ben türknet i seçerdim taahütüm bitseydi eğer türknetten memnun değilsen istediğin zaman cıkabilirsin türknet te taahhüt yok ve birde bu siteye bak türknet in kendisi taahüthakkında bilgi vermiş https://turk.net/destek/sss/taahhut/turknette-gercekten-taahhut-yok-mu.html

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Dt. Enes Sarıfakıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim alt yapım 100 mbps gösteriyordu ona göre tarife yaptım ve şuanda 100 mbps internet hızım var alt yapıda ne gösteriliyor sa aynısı veriyorlar
vay be çok iyi teşekkürler yorum için
Mesaj otomatik birleştirildi:

millenicom en ıyısı ping daha düşük
MBS NİN YANINDA UPLOAD DA ÖNEMLİ
bu videoya bak belki yardımcın olur ben türknet i seçerdim taahütüm bitseydi eğer türknetten memnun değilsen istediğin zaman cıkabilirsin türknet te taahhüt yok ve birde bu siteye bak türknet in kendisi taahüthakkında bilgi vermiş https://turk.net/destek/sss/taahhut/turknette-gercekten-taahhut-yok-mu.html
türknetin instagram hesabına girip yorumları açarsan nefret edersin. Kimse önermiyor :D

Uğur Altun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Uğur Altun
Instagram
uguraltunn_
TürkNet öneriyorum. Firmanın müşteri hizmetleri yok ama destek taleplerine ellerinden geldiğince hızlı cevap verebilen bir ekibe sahipler. Ortalıkta dolaşan karalama gibi olumsuzlukları gözardı edin lütfen. Her firmada olağan şeyler onlar. Destek taleplerine gün içerisinde dönüş yapıyorlar, sorunu 24 saat içerisinde çözüyorlar. Eğer bulunduğunuz adreste TürkNet YAPA santrali varsa kesinlikle öneriyorum. YAPA'da 100Mbps hız ve altyapınızın desteklediği upload hızına kadar hepsini kesmeden veriyorlar. Eğer YAPA santrali varsa ve adresiniz bu santrale uzaksa TürkNet'e başvururken VAE üzerinden hizmet almak istediğiniz belirtin. Yoksa internet kullanımında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

DarkBlead

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tufan Gencel
Bana göre milenicom dostum. taahütsüz 100 mbps paketini kullanıyorum 82 mbps alıyorum 4 mbps de upload

Death Mark

80+ Bronze
1km'den uzak değilsen , Turknet'te 50 mhps üstü hız alabilirsin.

Top Bottom