Neler Yeni

Millenicom ve Türk Telekom Rezaleti.

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Merhaba bugün Türk telekom ve Millenicom markası ile yaşadığımız sorunları anlatacağım.

2.5 Yıl önce 24 ay taahhüt ile Türk Telekom firmasından 50 MBPS internet aldık.
İlk geldiği zamanlar 30 MBPS hızını geçmediğini fark ettim. Belki sonra geçer diyerek öteledik ama sorun geçmedi. Bizde teknik servisi aradık ve 2 gün içerisinde geldiler sorunu çözdük deyip gittiler doğru sorun çözüldü lakin sadece 4 saatlik çözüm oldu hep böyle sorun yaşadık bu berbat firmadan. Son bir çözüm olarak altyapı yenilendi ve bize söylenen 50 MBPS internet verildi ama 24 ayda sadece 5 ay söylenen interneti kullandık.

Gelelim Millenicom ile yaşadığımız olaya.

Yaklaşık 10 12 gün önce Millenicom a başvuruda bulunduk altyapımız geldi ilk testleri yaptık 100 MBPS hız almamız gerekirken aşağıda belirtiğim değerleri aldık. Bu durumu millenicom a ilettik ve teknik servis gönderildi. Teknik servis olarak Türk telekom geldi ilk geldiklerinde bize dağıtım kutusunda sorun var dediler sebebi yan binada çalışma olduğunda yanlış kabloların takılmış olduğunu söylediler ve bize başka bir dağıtım kutusu ile göndereceğiz dedi biz de kabul ettik. Aradan 5 6 gün geçti sorun düzelmedi gene aradık bu sefer başka bir teknik servis geldi o teknik servis ise modeminiz de bir sorun var deyip gitti halbu ki biz daha önce 2 modem ile denedik aynı sonucu aldık. Bu sefer yumuşak bir dil yerine sert bir üslüp ile durumu izah ettik onlar Türk Telekom altyapısı yüzünden oluyor onlara söyleyiniz dedi Türk Telekomu arayınca ise sizin İnternet sağlayıcınız biz değiliz Millenicom u arayın dedi biz bildiğiniz ortada kaldık Turkcell altyapısına geçmeyi planlıyoruz lakin oda Türk Telekom altyapısı kullanıyor diye biliyorum.

İnternet Hızımız Millenicom kullanırken ( Normalde 100 MBPS download 8 MBPS Upload almalıyız )

Screenshot_2021-03-09-13-39-13-814_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Ekler

• Screenshot_231.png
    Screenshot_231.png
    34.8 KB · Hit: 112
Son düzenleme:

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum buradan sorgulama yapar mısın ?
@alpolojix / Leroxy @Rennes
Oradan sorgulama yaptık daha önce. 100 MBPS bir gönderim yapabiliriz ama %10 kesinti olur dediler %10 bir kesinti olmadı bize %60 dan fazla bir kesinti oldu.
Evimiz de dediğim gibi bir altyapı çalışması oldu ondan dolayı 100 tam verebiliyor tüm İSS ler.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Oradan sorgulama yaptık daha önce 100 MBPS bir gönderim yapabiliriz ama %10 kesinti olur dediler %10 bir kesinti olmadı bize %60 dan fazla bir kesinti oldu.
Sorgulama maksimum kaç MBPS çıkıyor ?

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Netspeed'ten ve Millenicom'dan altyapı sorgulama yapıp SS attıktan sonra modemin arayüzüne girip hat değerlerinin de SS'ini atarsan yardımcı olabilirim.

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Netspeed'ten ve Millenicom'dan altyapı sorgulama yapıp SS attıktan sonra modemin arayüzüne girip hat değerlerinin de SS'ini atarsan yardımcı olabilirim.
Modem arayüzüne giriş yaptım şimdi nasıl bir yol izleyeceğim.
Screenshot_236.png

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
SNR Martin değeri nedir o kısmı komple atar mısın?
Mesaj otomatik birleştirildi:

O bölümü komple altındakilere falan da atar mısın?
Hocam ip adresi gibi bilgiler var onları atmamda gerek mi ?

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ

Pompake

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Konuyu yükselttim, rennes nasıl yazdı diye saçma sapan şeyler yazmayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,791
Üyeler
142,327
Son üye
dorukakinvar
Top Bottom