Neler Yeni

Millenicom'dan sonra hangi ISS'ye geçilir?

Mr. Teddy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Eren
Temmuz'da Millenicom ile olan taahhüt bitiyor. Tekrardan sözleşmeyi yenilemeyeceğim dolayısıyla yeni bir ISS arıyorum. Aklımda Turknet var. Hem öveni hem de gömeni var ancak cazip kısmı altyapının desteklediği maksimum hızı verebilmesi. Millenicom'da şu an 50 Mbps paketteyim. Altyapı sorgulamasından evimin 80 Mbps Download, 8 Mbps Upload desteklediğini öğrendim. Sizce Turknet'e geçilir mi? Yoksa farklı bir firma mı? Hangisini sizce?

etnetalw

80+ Bronze
Temmuz'da Millenicom ile olan taahhüt bitiyor. Tekrardan sözleşmeyi yenilemeyeceğim dolayısıyla yeni bir ISS arıyorum. Aklımda Turknet var. Hem öveni hem de gömeni var ancak cazip kısmı altyapının desteklediği maksimum hızı verebilmesi. Millenicom'da şu an 50 Mbps paketteyim. Altyapı sorgulamasından evimin 80 Mbps Download, 8 Mbps Upload desteklediğini öğrendim. Sizce Turknet'e geçilir mi? Yoksa farklı bir firma mı? Hangisini sizce?
Merhaba, tt taraflı %50 gibi bir zam gelmiş port ücreti ondan her firma zam yapma planı hazırlıyor. Şuanda fixnet sanırım bi haziran için zam planı yok zaten yılda 1 zam yapmaya özen gosteren bir operatormüş bende fix'e geçicem www.fixnet.com.tr/evinterneti Looking Glass sayfasıda var ve dc topluluğu.

v3ttt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Hakan AĞCA
3 yılı geçti sanırım turknet kullanalı. Son 1 yıla yakın ara ara kopmalar yaşıyorum, İstanbul'dayım ona rağmen. Nedenini tam söylemiyorlar. Ama şuan için kullanmaya devam ediyorum. Genel anlamda bir sıkıntım yok, şu ara ara kopmalarda olmasa çok güzel turknet...

Mr. Teddy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, tt taraflı %50 gibi bir zam gelmiş port ücreti ondan her firma zam yapma planı hazırlıyor. Şuanda fixnet sanırım bi haziran için zam planı yok zaten yılda 1 zam yapmaya özen gosteren bir operatormüş bende fix'e geçicem www.fixnet.com.tr/evinterneti Looking Glass sayfasıda var ve dc topluluğu.
Fiyat aşırı sıkıntı değil hocam müşteri hizmetlerinin kesinlikle ulaşılabilir ve kaliteli olması aradığımız en önemli etken. Millenicom'da herhangi bir müşteri hizmetleri bulunmuyor. Sizi telesekretere bağlıyor. "X sorununuz varsa 3'ü tuşlayın 5'i tuşlayın vs." Gerçek bir insanla konuşup destek alamadığımızdan çoğu zaman internet kesildiğinde mağdur oluyoruz.

etnetalw

80+ Bronze
Fiyat aşırı sıkıntı değil hocam müşteri hizmetlerinin kesinlikle ulaşılabilir ve kaliteli olması aradığımız en önemli etken. Millenicom'da herhangi bir müşteri hizmetleri bulunmuyor. Sizi telesekretere bağlıyor. "X sorununuz varsa 3'ü tuşlayın 5'i tuşlayın vs." Gerçek bir insanla konuşup destek alamadığımızdan çoğu zaman internet kesildiğinde mağdur oluyoruz.
Fixin müşteri hizmetleri cok ilgili her soruma hızlı cevap sağlıyorlar şikayete duymadım discord topluluğuda mevcut zaten. Kaç senelik firma 2009 yıldır var fixnet birde 2009 daha gerisinden gelen sistemhost firması var. E-Devlet güvencesi ile hızl yasal imkanıda var geçiş için 1dk sürüyor zaten başvurmak aktif olması 48 saat mevcut firma onay sağlarsa gün içinde bence aktif olabilir gibi geliyor. Denemekten zarar gelmek zaten şeffaf tracert testi yapabileceğin lg sayfası var. Müşteri Hizmetleride bir goruşun derim.
www.fixnet.com.tr/evinterneti

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
netspeed öneririm o zaman
fixnet de bakılabilir

etnetalw

80+ Bronze
FixNet'e sanırım bu robot sistemi yoktu aradığımda 2'e basarak gerçek bir ekip cıkıyordu karşına bekletmeden.

Mr. Teddy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
netspeed öneririm o zaman
fixnet de bakılabilir
Sitede biraz gezindim ancak kesin bir şey bulamadım. Benim altyapım 80 Mbps destekliyor. Sitedeki paketlerde 35,100 ve 200 Mbps var. 35 çok az gelir ancak 100 de hiç olmaz Fiber altyapımız yok. 80 verebilir mi Netspeed bize?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sitede biraz gezindim ancak kesin bir şey bulamadım. Benim altyapım 80 Mbps destekliyor. Sitedeki paketlerde 35,100 ve 200 Mbps var. 35 çok az gelir ancak 100 de hiç olmaz Fiber altyapımız yok. 80 verebilir mi Netspeed bize?
100 alırsan max verilebilecek hızı alırsın zaten. 100 lük VDSL paketteyim 58 alıyorum altyapıdan

etnetalw

80+ Bronze
1683482045981.png

100Mbps Vdsl2 Tarifesine geçerek 80'e sabitleme yapabilirler. 80Mbps Paket bulamasınız cunku port ücretleri aynı 80 değil 100 yazmışlar düz hesap yani altyapının en yüksek hızı verebiliriz dedikleri aslında olay bu altyapın 89 ise 100'e geç 89 a sabitlensin.

Mr. Teddy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Eren

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

frudotz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
H. Arda Karabacak
İlgilendiği Kategoriler
İnternet
Discord
frudotz
GIBIRNet öneririm 100 Mbps 110 TL fiyatlar yıl sonuna doğru güncellenecek, gelecek zammın oranı da paylaşılmıştı.
Bölgenizde altyapı kaynaklı bir sorun yoksa sizin için en iyisi olacaktır :) e-Devlet ile başvuru da yapılabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom Toptan'ın sayfasında böyle bir güncellemeyle karşılaşmadım :)
1683556648550.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,639
Üyeler
152,295
Son üye
ShaheenK
Top Bottom