Neler Yeni

Mimarlık okuyacak biri laptop alırken nelere dikkat etmeli?

Thadox

80+ Bronze
Arkadaşlar epeydir bakıyorum ve 4 GB ekran kartının yetersiz olduğunu anlayıp en az 3060 6 GB almam gerektiğini anladım. Sıra işlemci de. Mimarlıkta ki programlarla en iyi intel çalışır diye duydum bana bu yüzden intel i7 işlemciler bak dendi. Ancak Ryzen işlemcili ve biraz daha uygun laptoplar var. Sizce bu ekran kartının yanına hangi işlemci alınabilir? Maximum bütçe 30.000 civarı.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Dwayne Rolly
şuan işlemcide ryzen inteli pert etmiş durumda intel veya amd almanın pek bir önemi yok soğutmasına bak bilgisayarın full yük altında calısırken gucunu düşürmemesi lazım bunun içinde 40 lirayı gözden cıkarman lazım

Talha_

80+
şuan işlemcide ryzen inteli pert etmiş durumda intel veya amd almanın pek bir önemi yok soğutmasına bak bilgisayarın full yük altında calısırken gucunu düşürmemesi lazım bunun içinde 40 lirayı gözden cıkarman lazım
Aynen öyle. Pc yük altındayken köpek gibi ısınmayıp ayrıca bataryasının da iyi olması lazım ki performans düşmesin bu sefer.

Thadox

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben 27 28 en fazla 30 falan bakıyorum ve bu fiyatlara içinde ryzen7 olanlar var. 40 ne yaptın be kankam :D

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Dwayne Rolly
Ben 27 28 en fazla 30 falan bakıyorum ve bu fiyatlara içinde ryzen7 olanlar var. 40 ne yaptın be kankam :D
yapacak bir şey o fiyattakiler genelde giriş seviyesi ısınıyor yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hermitus

80+ Bronze

Thadox

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yapacak bir şey o fiyattakiler genelde giriş seviyesi ısınıyor yani

3050 4GB yetersiz kalıyor ne yazık ki. Ekran kartında karar kıldım şu an işilemci önerilerinizi bekliyorum. Önerileriniz doğrultusunda laptop araştıracağım

Hermitus

80+ Bronze
sadece fan onemli değil :D
ne demek önemli değil? adamlar boşuna mı koyuyor o zaman o fanın biri işlemci diğeri ekran kartı için tek fanlı olunca diğer bileşen her türlü ısınır. ki thin serisi adı üstünde ince ısınması gayet normal.

TİTAN.

80+ Platinum
Mesela bu arkadaşın önerileri dinleme
Arkadaşlar epeydir bakıyorum ve 4 GB ekran kartının yetersiz olduğunu anlayıp en az 3060 6 GB almam gerektiğini anladım. Sıra işlemci de. Mimarlıkta ki programlarla en iyi intel çalışır diye duydum bana bu yüzden intel i7 işlemciler bak dendi. Ancak Ryzen işlemcili ve biraz daha uygun laptoplar var. Sizce bu ekran kartının yanına hangi işlemci alınabilir? Maximum bütçe 30.000 civarı.
Bilmeyen insanların önerilerini dinleme mimarlıkta ekran kartı kadar işlemcide önemli ama

ne demek önemli değil? adamlar boşuna mı koyuyor o zaman o fanın biri işlemci diğeri ekran kartı için tek fanlı olunca diğer bileşen her türlü ısınır. ki thin serisi adı üstünde ince ısınması gayet normal.
Katılıyorum arkadaş piyasayı hiç bilmiyor

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Dwayne Rolly
fan havayı tahliye eder kardeşim diğer parçalarında hava alması lazım benimle kapısmayamı geldin buraya zaten adamın bütçesi ona yetmiyo

Mesela bu arkadaşın önerileri dinleme

Bilmeyen insanların önerilerini dinleme mimarlıkta ekran kartı kadar işlemcide önemli ama

Katılıyorum arkadaş piyasayı hiç bilmiyor
en iyi anlayan sensin öner kardeşim ozmn bos yapamymı geldiniz

Top Bottom