Neler Yeni

Minecraft java satın alsam Fps im düzelir mi?

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Ben Tlauncher üzerinden oyunu oynuyorum çok oldu indireli bir güncelleme falan da yapmadım hiç 1.18 sürümünde 100 fps üstüne çıkamıyorum ve drop yiyerek oynuyorum.Chunklar 8 de ve optifine açık.Bir yerde java sürümü eskidir falan filan duydum ben habire güncelleme yapmak istemiyorum uğraşamam satın alsam sizce Fps im normal olur mu ve java oto günceller mi?Sistem
RTX 3050
8X1 RAM
İ511300H

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
ram verdin mi oyuna ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Tlauncher üzerinden oyunu oynuyorum çok oldu indireli bir güncelleme falan da yapmadım hiç 1.18 sürümünde 100 fps üstüne çıkamıyorum ve drop yiyerek oynuyorum.Chunklar 8 de ve optifine açık.Bir yerde java sürümü eskidir falan filan duydum ben habire güncelleme yapmak istemiyorum uğraşamam satın alsam sizce Fps im normal olur mu ve java oto günceller mi?Sistem
RTX 3050
8X1 RAM
İ511300H
birde 8 gb tek kanal ram kullanıyorsun çok eksiğin var 8x8 yaparsan veya en kötü 8x4 yaparsan bile çok rahalarsın

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram verdin mi oyuna ?

birde 8 gb tek kanal ram kullanıyorsun çok eksiğin var 8x8 yaparsan veya en kötü 8x4 yaparsan bile çok rahalarsın
nasıl veriyoruz hocam Rame laf söylemeyin biliyorum zaten de burda TLOU falan oynamıyorum düz minecraft oynayacağım ram demeniz saçma.Rdr yi bile düşük-orta ayarlarda 60 fps oynayabildim ama mc olmuyor malasef.

xTURANN

80+ Bronze
8 GB Ramin var. TLauncher 2 - 3 Arası default alıyordu galiba. 5 yapsan belki düzelir. Olmazsa ayarları düşür. RDR2'yi düşük - orta ayarlarda oynama sebebin ne acaba ? Tabii ki de RAM. 3050'nin RDR Performansını bilmiyorum ama bu kadar da kötü oynatmaz. Eline geçen ilk fırsatta Ramini yükselt. İstediğin oyuna girersin.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Kaç GB ram var
Yazıyor.

8 GB Ramin var. TLauncher 2 - 3 Arası default alıyordu galiba. 5 yapsan belki düzelir. Olmazsa ayarları düşür. RDR2'yi düşük - orta ayarlarda oynama sebebin ne acaba ? Tabii ki de RAM. 3050'nin RDR Performansını bilmiyorum ama bu kadar da kötü oynatmaz. Eline geçen ilk fırsatta Ramini yükselt. İstediğin oyuna girersin.
Ram tabii ki dediğin gibi ama Rdr bu sonuçta 60 fps oynatıyor mc yi neden oynayamıyorum?

xTURANN

80+ Bronze
Yazıyor.

Ram tabii ki dediğin gibi ama Rdr bu sonuçta 60 fps oynatıyor mc yi neden oynayamıyorum?
RDR ile MC'nin istedikleri bağımsız olabilir.
RDR Sana bana ekran kartı ver yoksa oyunu bile açmam diyorsa Minecraft bana ram ve cpu ver gerisini vermesen de olur diyebilir.
Win10 Kullanıyorsan default 2 - 4 arası Ram tüketebilir. Kullanımına bakarak geriye kalanı TLauncher'a ver ve dene. Spotify falan kullanıyorsan tüm kullanımlara bak hesapla.

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
Yazıyor.

çünkü başlatıcı ayarları ile oynamazsan sabit 2 veya 3 gb de oynarsın rdr2 tüm kaynakları kullanır

azıcık google ; mc ram verme diye araştırsaydın işlerin hızlanırdı dostum :D

nasıl veriyoruz hocam Rame laf söylemeyin biliyorum zaten de burda TLOU falan oynamıyorum düz minecraft oynayacağım ram demeniz saçma.Rdr yi bile düşük-orta ayarlarda 60 fps oynayabildim ama mc olmuyor malasef.
.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
çünkü başlatıcı ayarları ile oynamazsan sabit 2 veya 3 gb de oynarsın rdr2 tüm kaynakları kullanır

azıcık google ; mc ram verme diye araştırsaydın işlerin hızlanırdı dostum :D

.
hocam ramin hepsi verili gözüküyor zaten fullde ayar.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
lucher ın ayarlarına baktın dimi yani 8G mi yazıyor önünde ona göre başka çare ve öneriler verelim
Evet hocam ram kısmı sonuna kadar çekili daha önce yapmıșım.

Zafkiel

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Efe Su
İlgilendiği Kategoriler
Oyun , Ekran Kartı , SSD
o zaman şöyle bir şey yapabliriz senden rica etsem girip fdebug screen in ss i ni atabilir misiniz
1692996840412.png

şu kısmı eğer düşündüğüm gibi ise size yardımcı olabilirim

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,523
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758