Neler Yeni

Minecraft multiplayer Chunk'lar yüklenmiyor

unkinown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
unkinown
Kendi kurduğum dünyalarda sıkıntı yok ama Aternos ile kurduğum sunucuda belli Chunk'lar ne yaparsam yapayım yüklenmiyor. Dünyanın geri kalanını sıkıntı olmadan gezebiliyorum ama özellikle bu belli Chunk'lar yüklenmiyor. Ve bu belli Chunk'ların içine girince zaten yüklenmiş olan Chunk'lar da kayboluyor. Ama o bölgenin içinden çıktığımda yüklenmiş olanlar geri geliyor. Ayrıca bu yüklenmemiş Chunk'lara ışınlanamıyorum da. Chunk'ları yenilemeyi denedim, oyundan çıktım girdim, shader ve Texture'ları açıp kapadım, sunucuyu açıp kapadım ama hiçbiri işe yaramadı. İnternetten de çözüm aradım ama bulamadım. Modlar sıkıntı çıkarıyor olabilir mi yoksa bu başka bir şeyle ilgili mi? (sürüm 1.20.1, Fabric kullanıyorum.)

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-02 174618.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-02 174618.png
    1.6 MB · Hit: 8

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Eren Bilal Cihan
Kendi kurduğum dünyalarda sıkıntı yok ama Aternos ile kurduğum sunucuda belli Chunk'lar ne yaparsam yapayım yüklenmiyor. Dünyanın geri kalanını sıkıntı olmadan gezebiliyorum ama özellikle bu belli Chunk'lar yüklenmiyor. Ve bu belli Chunk'ların içine girince zaten yüklenmiş olan Chunk'lar da kayboluyor. Ama o bölgenin içinden çıktığımda yüklenmiş olanlar geri geliyor. Ayrıca bu yüklenmemiş Chunk'lara ışınlanamıyorum da. Chunk'ları yenilemeyi denedim, oyundan çıktım girdim, shader ve Texture'ları açıp kapadım, sunucuyu açıp kapadım ama hiçbiri işe yaramadı. İnternetten de çözüm aradım ama bulamadım. Modlar sıkıntı çıkarıyor olabilir mi yoksa bu başka bir şeyle ilgili mi? (sürüm 1.20.1, Fabric kullanıyorum.)
Eğer mod kurduysanız çok normal aternos sunucuları zaten kötü tek çözümü modları silmekki ozaman bile arada oluyor

unkinown

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
unkinown
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer mod kurduysanız çok normal aternos sunucuları zaten kötü tek çözümü modları silmekki ozaman bile arada oluyor
Dün hiç sıkıntı yoktu, bugün yeni modlar kurdum sıkıntı öyle çıkmaya başladı. Ancak sadece bende sorun var, sunucudaki diğer arkadaşlarımda hiç problem yok. Bu modlardan hangisi sıkıntı çıkarıyor olabilir?
Ekran görüntüsü 2024-08-02 182010.png

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Eren Bilal Cihan
Dün hiç sıkıntı yoktu, bugün yeni modlar kurdum sıkıntı öyle çıkmaya başladı. Ancak sadece bende sorun var, sunucudaki diğer arkadaşlarımda hiç problem yok. Bu modlardan hangisi sıkıntı çıkarıyor olabilir?Alıntıyı görüntüle
Genellikle haritaya eklenen ekstra şeylerden yapar çünkü chunk yüklerken normalden daha çok içerik yüklemeye çalışır bunuda yapamayınca ortaya böyle görüntüler çıkar

LoserIl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Cenk Yalçın
Essential mod kurup onunla çok oyunculu oynayın. Tek oyunculu dünyayı çok oyunculu oynamayı sağlıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,267
Üyeler
151,032
Son üye
PUUK_STEEL
Top Bottom