Neler Yeni

Mining Ekran Kartımın Ömrünü Ciddi Manada Kısaltır mı

memoATC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Eren
XFX RX 5500XT (8 GB) kullanıyorum günlük video izlerken veya ders çalışırken 5 6 saat mining yapıyorum ortalama 76 derecede ekran kartının %40'ını kullanıyor ciddi manada ekran kartımın ömrü kısalır mı ?

Herhangi ekran kartını yük altına sokan bir oyundan farksız bi ömür kısalması oluyorsa sıkıntı yok benim, için oyun oynamam mining yaparım :) (yatırım maksatlı kar elde edemeyeceğimin farkındayım)

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,544
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Ekran kartını %40 mı kullanıyor mining? Çok az değil mi bu?

memoATC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Mehmet Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Hakan yılmaz
Mining yapanlar ekran kartının sıcaklığını 60 derecenin üzerine çıkartmazlar. Fanları en az yüzde 80'e ayarlıdır. Ömrü kısalan, ölen, öldürülen ekran kartının fanlarıdır. 70-80 derecede oyun oynarsan o sıcaklık uzun vadede o kartın anasını ağlatır.

Borsa Kaplanı

80+ Gold
En İyi Cevap
2
XFX RX 5500XT (8 GB) kullanıyorum günlük video izlerken veya ders çalışırken 5 6 saat mining yapıyorum ortalama 76 derecede ekran kartının %40'ını kullanıyor ciddi manada ekran kartımın ömrü kısalır mı ?

Herhangi ekran kartını yük altına sokan bir oyundan farksız bi ömür kısalması oluyorsa sıkıntı yok benim, için oyun oynamam mining yaparım :) (yatırım maksatlı kar elde edemeyeceğimin farkındayım)

76 derece çok fazla, 65 civarına çek UV ile.
Ekran kartını %40 mı kullanıyor mining? Çok az değil mi bu?
Mining %100 kullanmaz GPU çekirdeğini, VRAM kullanır.

Top Bottom