Neler Yeni

Mining Yapılan Ekran Kartı Nasıl Anlaşılır ? Satıcılardan Nasıl Korunuruz ?

kare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Furkan Çıraklı
Herkese selam dostlar .

Foruma Bugün Katıldım. İlk konumunda bu olmasını istedim.

Biliyorsunuz ki dostlar bu aralar mining yapıp "Mining Yapılmamış" Ekran kartı Diye Satan satıcılar var .

Peki Bundan Nasıl Kurtuluruz ?

1 - Ekran kartını köküne kadar zorlayan bencmark testleri yapın . ( Ya anlamam öyle işlerden vs. diyip sizi yapmamaya zorluyor ise almayın dostlarım)

Abdullah Abimin Birçok Vİdeosu var . Ekran kartı fps değerleri videodakilere göre çok oynuyor ise kart da bir sorun olma söz konusu olabilir. ( Mümkün olduğunca tercih etmeyin.

2- Ekran kartının vidaları sökülmüşmü bakın. ( garantisi vidalar çıkınca iptal oluyor )

3 - Üfleyin bir çok mining yapan satıcılar sadece dışını bir ıslak mendil ile temizleyip bırakıyor. Çıkması için biraz güçlü bir şekilde üflediğinizde eğer böyle sanki uçuşuyorsa dostlar almayın. ( Eğer mining yapmayıp içini temizlemedi ise zaten ısınmadan bile kart zorlanmıştır.

4- Ekran kartı sürekli %100 güç içinde çalıştırıldı ise dostlar "Arka Plaka" saramaya başlıyor . Eğer plaka siyah ise aşınmalar oluştuğu gözle görünür hale geliyor . ( eğer sararmış yada aşınmalar var ise almayın dostlar )

5- Kartın Fanlarını dikatlice inceleyin. %100 Yük altında kalmış ekran kartı çok ısındığından demir plakanın ısısı fanlara vurmaya başlar ve erime tarzı , yamulma tarzı olaylar gerçekleşir. ( Fanların Orijinal haline internetten bakın )

6- Genelde mining kullananların MSİ afterburner , nvida ,amd nin özel yazılımlarını kullanırlar onlara girip "kayıtlı profillere bakın " zaten profillerde açık açık gözüken mining ayarları kayıtlı kalır :)

Benim bilgilendirmem bu kadardı dostlar.

Kendinize , paranıza dikkat edin...

Mirio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Miraç Can Atabey
Herkese selam dostlar .

Biliyorsunuz ki dostlar bu aralar mining yapıp "Mining Yapılmamış" Ekran kartı Diye Satan satıcılar var .

1 - Ekran kartını köküne kadar zorlayan bencmark testleri yapın . ( Ya anlamam öyle işlerden vs. diyip sizi yapmamaya zorluyor ise almayın dostlarım)

Abdullah Abimin Birçok Vİdeosu var . Ekran kartı fps değerleri videodakilere göre çok oynuyor ise kart da bir sorun olma söz konusu olabilir. ( Mümkün olduğunca tercih etmeyin.

2- Ekran kartının vidaları sökülmüşmü bakın. ( garantisi vidalar çıkınca iptal oluyor )

3 - Üfleyin bir çok mining yapan satıcılar sadece dışını bir ıslak mendil ile temizleyip bırakıyor. Çıkması için biraz güçlü bir şekilde üflediğinizde eğer böyle sanki uçuşuyorsa dostlar almayın. ( Eğer mining yapmayıp içini temizlemedi ise zaten ısınmadan bile kart zorlanmıştır.

4- Ekran kartı sürekli %100 güç içinde çalıştırıldı ise dostlar "Arka Plaka" saramaya başlıyor . Eğer plaka siyah ise aşınmalar oluştuğu gözle görünür hale geliyor . ( eğer sararmış yada aşınmalar var ise almayın dostlar )

5- Kartın Fanlarını dikatlice inceleyin. %100 Yük altında kalmış ekran kartı çok ısındığından demir plakanın ısısı fanlara vurmaya başlar ve erime tarzı , yamulma tarzı olaylar gerçekleşir. ( Fanların Orijinal haline internetten bakın )

6- Genelde mining kullananların MSİ afterburner , nvida ,amd nin özel yazılımlarını kullanırlar onlara girip "kayıtlı profillere bakın " zaten profillerde açık açık gözüken mining ayarları kayıtlı kalır :)

Oyun performansı olarak belli oluyor benim bilgisayarım yok ama zamanım ve param oldukça internet kafeye gidiyorum bizim bı abi var kafeyi açmadan önce tanisiyorduk ilk açıldığı zamanlar oyunlardaki akiciklik daha fazlaydı şimdi akşamlari yada sistemler boşta oldigi zaman mining yapıyor fortnite oynadığım zaman farkettim en düşük ayarlarda bile 100 FPS civarı yani performans olarak oldukça düşük oluyor kendini belli edicek seviyede oluyor genellikle umarım anlayabilmişimdir

• Beğen
Reaksiyonlar: kare
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Alperen Türkeli
Bellek saatini 1000-1500 Mhz arttırıyolar,bir arkadaşım oradan anlamıştı satıcıya sorduğunda mecburen itiraf etmişti :)

• Beğen

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Kart çalıştığı sürece mining yapılsa da yapılmasa da alınmasında bir sakınca yok ki, o kart sonuçta çalışması için üretilmiş ve mining yaparken de çalışıyor anormal bir durum yok neden bu kadar büyüttünüz anlamadım.

• Beğen

kare

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Furkan Çıraklı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kart çalıştığı sürece mining yapılsa da yapılmasa da alınmasında bir sakınca yok ki, o kart sonuçta çalışması için üretilmiş ve mining yaparken de çalışıyor anormal bir durum yok neden bu kadar büyüttünüz anlamadım.
abi bazıları eziyet çektiriyor karta o yüzden pek güvenilmiyor

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Herkese selam dostlar .

Mining yapılmış kart çok zor anlaşılır, müneccim olsan bile şu şundan dolayı mining kart damgası vurulmasını doğru bulmuyorum.
2017 veya 2018 sonlarına doğru hatırlayamıyorum miningten çıkan rx 470 veya rx 570 leri 450-600 TL fiyat bandında satıyorlardı ve mining yapılmamış gibi gösterim yapıp ve sunum yapıyorlardı .

Kartın arkasında garanti vidaları olur bunlarla oynuyorlar fakat yine aynı ekitei yapıştıranlar oluyor zor bir şey değil. Anlamak gerçekten çok zor
vida izi bırakmadan söküp tamir görüp aynı etiketi tekrar yapıştırabilirsin ve bunu kimse anlayamaz. Her kart sökme tamir değildir. Fanlarını temizlemek için bile söken vardır.

Bilgisayar donanım konusunda yeterli tecrübeye sahip olan bir insan kartın fanlarına çok baskı uygulamadan bastırıp fan tutabilir ve iyi bir şekilde tozdan arındırabilir.

İki seçenek var satıcı dürüst ise söyler diğer bir anlama yöntemi ise 2017-2018yılları arasında aynı karttan kaç tane satıyor veya kaç tane ekran satıyor mantığıydı günümüzde ise istatiklik %67 durumuna geldi adam oyun için alıyor ama işe gitmeden önce mininge bırakıyor işten geldimi oyun sonra tekrar aynı senaryo dediğim gibi %67ye yüksledi durum.

• Beğen
Top Bottom