Neler Yeni

MODEM/PC INTERNET SINIRLAMASI - PORT SORUNU

xWenzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Emre
Ben Türk Telekom firmasını kullanıyorum. Paketimse 25mbps'lik. Sorunun başlangıcı, telefonda 5ghz'lik ağdan test ettiğim vakit 23-25mbps arası değerde internet almam ama bilgisayarda ethernet kablosu ile bağlandığım için modemin 1,2,3 ve 4/WAN portlarını kullandığım vakit internetim 10mb ile sınırlanıyor. Modem üzerinde 4/WAN portunu takmayı denedim. Taktım, modemde ışığı sürekli belirli aralıklarla yanıp sönüyor. Ama internete asla bağlanmıyor. Aşağıya hız ile ilgili ekran görüntüsünü bıraktım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Screenshot 2024-07-18 234649.png

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,431
İsim
eren kılıçoğlu
Ben Türk Telekom firmasını kullanıyorum. Paketimse 25mbps'lik. Sorunun başlangıcı, telefonda 5ghz'lik ağdan test ettiğim vakit 23-25mbps arası değerde internet almam ama bilgisayarda ethernet kablosu ile bağlandığım için modemin 1,2,3 ve 4/WAN portlarını kullandığım vakit internetim 10mb ile sınırlanıyor. Modem üzerinde 4/WAN portunu takmayı denedim. Taktım, modemde ışığı sürekli belirli aralıklarla yanıp sönüyor. Ama internete asla bağlanmıyor. Aşağıya hız ile ilgili ekran görüntüsünü bıraktım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Alıntıyı görüntüle
ethernet kablosunda sorun olabilir

xWenzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ethernet kablosunda sorun olabilir
Yani kabloyu kontrol ettim. Bugün hatta modem değişimimiz oldu. Dün yaşanan yoğun yağış ve yıldırımdan ötürü modemimiz bozulmuştu. Bugün yenisini teslim ettiler. Eski modemde, şuanki ethernet kablosu ile gayette interneti sonuna kadar kullanabiliyordum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak Bayrı
Aygıt Yöneticisi > Ağ Bağdaştırıları > Realtek PCIe girip gelişmiş kısmından Hız ikiliyi bulup En yüksek Tam ikili olanı seçili mi bakar mısınız ?

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,431
İsim
eren kılıçoğlu
Yani kabloyu kontrol ettim. Bugün hatta modem değişimimiz oldu. Dün yaşanan yoğun yağış ve yıldırımdan ötürü modemimiz bozulmuştu. Bugün yenisini teslim ettiler. Eski modemde, şuanki ethernet kablosu ile gayette interneti sonuna kadar kullanabiliyordum.
yeni modemden sonramı böyle oldu

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,431
İsim
eren kılıçoğlu
Yeni modemden sonra böyle oldu da. Yani teknik bir şey var gibi hissediyorum. Yoksa 10mb ile neden bilgisayar kendini sınırlasın.
modemin ethernet portlarında sorun olabilir

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,431
İsim
eren kılıçoğlu
O da olabilir diyeceğim de. Modem yeni yani adamlar gelip daha bugün eski modemle değişim yaptılar.
modem bozulduğunda ethernet kablosuda bozulmuş olabilir hocam sen farklı bir ethernet kablosu ile dene düzelmezse modemi değiştir yeni olması sorun olmayacağı anlamına gelmiyor.

xWenzy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammet Emre
modem bozulduğunda ethernet kablosuda bozulmuş olabilir hocam sen farklı bir ethernet kablosu ile dene düzelmezse modemi değiştir yeni olması sorun olmayacağı anlamına gelmiyor.
Doğru diyorsun. Yakın bir vakitte ethernet kablosunu değiştirip tekrar deneyeceğim. Olmazsa konuyu tekrar açarım. Sağolun.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,845
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Modeme reset at yeniden kur

Top Bottom