Neler Yeni

Modem, Router hakkında bir soru?

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Kağan
Arkadaşlar merhabalar. Bilmediğim için sizlere sormak istediğim bir konu var. Şu anda Turknet ISS ile, Zyxel VMG3312-B10B Modem kullanmaktayım. Şu konularda modemden memnun değilim,

1- Modem resetlemek istediğimde modemin çok geç kendine gelmesi ve internete ulaşılabilir olması
2- Evin uzak köşelerinde internete ulaşamama
3- Port açma vb gibi yazılım arayüzünün bana hitap etmemesi (Gerçi CGNAT da olduğum için port açamıyorum da neyse)
4- Ayrıca modem 5 senelik artık değiştireyim, 5ghz li bir cihaza geçeyim diyorum.

Sorum ise şu, Turknette şu sıralar sıkıntılar yaşamaya başladım, eğer devam ederse kablonet e geçmeyi planlıyorum. Kablonet'in modemlerini çoğu kişi beğenmiyor ve bridge moda alıp router ile kullanıyor kablonet i. Hem Turknette VDSL olarak kullanabileceğim, hem de ileride kablonet e geçersem onun modeminde router olarak kullanabileceğim bir cihaz var mıdır? Yoksa bu ikisi ayrı şeyler midir?

Benim için en önemli olan şey, modemi kapatıp açtığımda internetin hızlıca gelmesi ve Wifi çekim kapasitesi.

4 Telefon, 1-2 Laptop, 1 Mi Box Wifi ve kabloyla 1 adet PC sürekli bağlı olacak internete
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısacası şu anda bir modem almak istiyorum ama ileride kablonet e geçersem boşa yatırım olacak eğer kablonette o modemi router olarak vs kullanamayacaksam.

Top Bottom