Neler Yeni

Öneri MONİTÖR ALACAK DOSTLARA TAVSİYELER

serhatkara34

80+ Bronze
AOC-24G2SPU-front.jpgAOC-24G2SPU-rear.jpgAOC-24G2SPU-side.jpgGigabyte-G24F-2-Monitor.jpgGigabyte-G24F-2-Connectivity.jpgGigabyte-G24F-2-Review-1-768x705.jpg

ARKADAŞLAR MONİTÖR ALACAK KİŞİLERE TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMAK İSTİYORUM

MONİTÖR ÖNERİLERİM İKİ MONİTÖRÜNDE PANELİ AYNI BİRBİRİNDEN BAZI FARKLI ÖZELLİKLERİ VAR HOPARLÖR OVERCLOCK GİBİ :

- Renkler inanılmaz doygun gözleriniz kamaşacak sRGB %125
LC238LF4F panel kodu bu marka bu 2 marka çıkıyor fakat hepsi aynı BOE/Panda
( iki markada aynı çünkü BOE satın aldı diğer firmayı marka önemli değil panel için kodlar aynı ve tamamen aynı panel )

1- GİGABYTE G24F-2 (Overlock ile hızı 180hz çıkabiliyor hoparlör yok)

2- AOC 24G2SPAE/BK (165hz hız sabit fakat dahili hoparlör var)

Monitörlerle ilgili yanlış bilgiler :

1- Kesinlikle 24-27 ekran arasında 27 ekranda 1080p çözünürlükte pikselleşme oluyormuş hatası yapmayın büyük ekran seven arkadaşlar hiç düşünmeden 27 ekran alabilir 1080pde hiç bir sorun olmuyor.

2- Kesinlikle 300 nit parlaklık altı monitör almayın !
3- Kesinlikle en az %100 srgb renk doğruluğu olmayan monitörler almayın !
4- VA panel kesinlikle almayın !

Fiyatlar ortalama aynı buraya düşük parlaklık ve renk doğruluğu olan bir msi monitörle farkını bırakıyorum

WhatsApp Image 2024-01-28 at 16.46.19.jpeg

AOC-24G2SPU-rear.jpg

Son düzenleme:

utkumlk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
utku melek
VA panel pişmanlıktan başka bir şey değildir. Herhangi bir ekrana sahip tüm cihazlarda VA panelden uzak durulmalı. Günümüzde üretilmiş en saçma teknoloji eseridir. Daha aptalca bir buluş yoktur. Para yoksa TN, varsa IPS alınmalı ve kenara geçilmeli.

Ozankrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Ozn
2 K İPS MİN 144 HZ F/P NE TAVSİYE EDERSİN HOCAM

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,067
İsim
Kürşat
Msi daha doğal gözüküyor gigabyte daha canlı, hangisi daha makul çözemedim

serhatkara34

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 K İPS MİN 144 HZ F/P NE TAVSİYE EDERSİN HOCAM

Dell G2724D olabilir ekranı süperdir fiyatlara göre başka tercihlerde yapılabilir.​

Gigabyte G27Q 27 fiyat performans ürünü renkler parlaklık çok iyidir.​

Mesaj otomatik birleştirildi:

Msi daha doğal gözüküyor gigabyte daha canlı, hangisi daha makul çözemedim
msi çok soluk gözüküyor doğal renkler öyle olmaz aslında sizi yanıltan soldaki ekranda parlaklığın fazla olması çıplak gözle görseniz daha farklı düşüneceğinizden eminim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

VA panel pişmanlıktan başka bir şey değildir. Herhangi bir ekrana sahip tüm cihazlarda VA panelden uzak durulmalı. Günümüzde üretilmiş en saçma teknoloji eseridir. Daha aptalca bir buluş yoktur. Para yoksa TN, varsa IPS alınmalı ve kenara geçilmeli.
kesinlikle öyle işin garip yanı televizyonlarda olay tam tersi oluyor va panel en iyisidir ips panel en kötüsü bu bilgiyide buraya bırakayım :LOL:

Son düzenleme:
Top Bottom