Neler Yeni

Monitör bir anda kapanıyor (no signal)

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Arkadaşlar bilgisayarım henüz yeni bir süre sonra ekran kendiliğinden kapanmaya başladı. Oyun fark etmiyor ısıdan kaynaklandığını düşünmüyorum RDR2 oynarken de kapanıyor CS oynarken de. HDMI kablosu kullanıyorum kablolarda temassızlık yok. Driverlar güncel BIOS güncel. Fanlarda sıkıntı yok gayet iyi çalışıyorlar ve yeni olduğu için temizler. Bu esnada yalnızca monitör kapanıyor kasa çalışır durumda ekranın gelmesi için kasadan tekrar başlatıyorum bilgisayarı başka türlü gelmiyor. Ekranın kapanma süresi de değişiyor bazen yarım saatte bazen 2 saat sürüyor. Ramları da test ettim sıkıntı yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
@Vesemir Dayı @MisakiTaro @mehmet_s
Bilgisayarımın donanımları:
SEAGATE 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
GIGABYTE B450M S2H 3600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
POWER BOOST X-59 RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
AMD RYZEN 5 3500X MPK 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
Viewsonic 27" VX2758-PC-MH 144Hz 1ms VGA HDMI Freesync Curved Gaming Monitör
KIOXIA EXCERIA 480GB SATA 3.0 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)

mfimmel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
fimmel
Steam
mfimmel
Kioxia Exceria toshiba'nın devam markası gibi bir şey ve 2.5 kronik sorunlu. Üstelik power boost PSU'larda kalitesiz güç kaynakları.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
PSU'dan kaynaklanıyor olabilir.

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kioxia Exceria toshiba'nın devam markası gibi bir şey ve 2.5 kronik sorunlu. Üstelik power boost PSU'larda kalitesiz güç kaynakları.
Teşekkür ederim şu an ne yapmamı önerirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,258
İsim
Murat Orhan
Ssdden kaynaklandığını sanmıyorum. Psu bir ihtimal olabilir ama bence donanımlarında bir sıkıntı yoktur. Isıdan olmadığına ne kadar eminsin? No signal yazdığında PC kapaniyo mu

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ssdden kaynaklandığını sanmıyorum. Psu bir ihtimal olabilir ama bence donanımlarında bir sıkıntı yoktur. Isıdan olmadığına ne kadar eminsin? No signal yazdığında PC kapaniyo mu
Hayır kapanmıyor kasa tamamen çalışır durumda sadece monitör kapanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isı düzeylerine baktım herhangi bir sorun gözükmüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,258
İsim
Murat Orhan

Kabloyu veya çeviriciyi kontrol ettiniz mi? Ya da hdmidan bağlıyosanız başka bir yerden bağlamayı dener misiniz

TamerKs

80+ Silver

Bu sorun tekrar olduğunda, monitörün fişini çekip tekrar takın bakalım. (sadece monitörün fişini). Eğer düzelirse sorun ya monitörden yada kablodan.

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Bu sorun tekrar olduğunda, monitörün fişini çekip tekrar takın bakalım. (sadece monitörün fişini). Eğer düzelirse sorun ya monitörden yada kablodan.
Teşekkür ederim deneyeceğim.

Kabloyu veya çeviriciyi kontrol ettiniz mi? Ya da hdmidan bağlıyosanız başka bir yerden bağlamayı dener misiniz
Tamam deneyeceğim sağ olun.

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Dediğinizi yaptım fakat sorun devam ediyor ek olarak ne yapabilirim?

Penguen

80+ Silver
Takip. Çözüm bulursan beni etiketler misin?
Benzer bir sorun yaşıyordum, bilgisayar donup kalıyordu oyunda. Sonunda sistem görüntü vermemeye başladı. Ben çözüm bulamadım ama yarın bilgisayarcıya gidip parçaları deneyeceğim. Benim durumumda sorun PSU gibi duruyor.
Olay görüntüleyicisi sistem olayında kırmızı ünlem resimli kernel power 41 hatası var mı, bakar mısın?

Edit: PSU da denedim. En son işlemci kaldı a ama gittiğim bilgisayarcıda uygun işlemci yoktu. R3 1200 alacağım, idarelik kullanıp satarım diye düşünüyorum. Sıvı soğutma olduğu için overclock la performans bakımından memnun etmese de üzmez diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,092
Üyeler
152,177
Son üye
Syrox2s
Top Bottom