Neler Yeni

Monitör bir anda kapanıyor (no signal)

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Takip. Çözüm bulursan beni etiketler misin?
Benzer bir sorun yaşıyordum, bilgisayar donup kalıyordu oyunda. Sonunda sistem görüntü vermemeye başladı. Ben çözüm bulamadım ama yarın bilgisayarcıya gidip parçaları deneyeceğim. Benim durumumda sorun PSU gibi duruyor.
Olay görüntüleyicisi sistem olayında kırmızı ünlem resimli kernel power 41 hatası var mı, bakar mısın?

Edit: PSU da denedim. En son işlemci kaldı a ama gittiğim bilgisayarcıda uygun işlemci yoktu. R3 1200 alacağım, idarelik kullanıp satarım diye düşünüyorum. Sıvı soğutma olduğu için overclock la performans bakımından memnun etmese de üzmez diye düşünüyorum.
@Penguen Sorunu çözdüm gibi. Kullandığım 3lü prizi değiştirdim hiç tahmin etmiyordum düzeleceğini. Evdeki üçlü prizlerle denemiştim olmamıştı çünkü ama yeni üçlü priz sorunumu çözdü.

Penguen

80+ Silver
@Penguen Sorunu çözdüm gibi. Kullandığım 3lü prizi değiştirdim hiç tahmin etmiyordum düzeleceğini. Evdeki üçlü prizlerle denemiştim olmamıştı çünkü ama yeni üçlü priz sorunumu çözdü.
Bu yüzden zaten başka prizde vs. deneyin diyorlar. 😅
Benim de işlemci bozukmuş, Ryzen 3 1200 aldım cidden.

Penguen

80+ Silver
@Penguen Sorunum çözülmemiş :( Ne yapacağım şu an bilmiyorum. Yardımcı olabilir misin?
Sorunun benimki gibi işlemci kaynaklı mı anlamamız lazım.
Prime95 indir.
Testi aç, direkt çalıştır. Join GMPS gibi bir şey diyecek, hayır cancel vs. de evet desen de farkı yok herhalde.
Neyse, orada 4-5 tane sekme çıkacak işlemcinin çekirdek sayısına göre. Onlardan birini büyüt. Testi 3-4 saat kadar açık bırak. Bu sürede bilgisayarı kullanmanı önermem, aşırı yavaş olur zaten.
Saatte bir falan kontrol edebilirsin. Hardware error detected tarzı bir şey yazarsa veya bilgisayar kapanırsa işlemcinin bozuk olma ihtimali yüksek.
Hata bulmazsa ve bilgisayar kapanmazsa başka bir donanım, PSU veya anakart olabilir.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Muhtemelen psu yada ssd kaynaklı. Bir ihtimal ekran kartında sıkıntı olabilir.

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Sorunun benimki gibi işlemci kaynaklı mı anlamamız lazım.
Prime95 indir.
Testi aç, direkt çalıştır. Join GMPS gibi bir şey diyecek, hayır cancel vs. de evet desen de farkı yok herhalde.
Neyse, orada 4-5 tane sekme çıkacak işlemcinin çekirdek sayısına göre. Onlardan birini büyüt. Testi 3-4 saat kadar açık bırak. Bu sürede bilgisayarı kullanmanı önermem, aşırı yavaş olur zaten.
Saatte bir falan kontrol edebilirsin. Hardware error detected tarzı bir şey yazarsa veya bilgisayar kapanırsa işlemcinin bozuk olma ihtimali yüksek.
Hata bulmazsa ve bilgisayar kapanmazsa başka bir donanım, PSU veya anakart olabilir.
@Penguen Test esnasında görüntü gidince hiçbir şey anlamıyorum. Her şeyi baştan yapmak zorunda kalıyorum. Görüntünün de gitmesi normal bir şey normalde de gittiği için sonuca ulaşamıyorum.

Penguen

80+ Silver
@Penguen Test esnasında görüntü gidince hiçbir şey anlamıyorum. Her şeyi baştan yapmak zorunda kalıyorum. Görüntünün de gitmesi normal bir şey normalde de gittiği için sonuca ulaşamıyorum.
Nasıl gidiyor görüntü?
Ya, eğer işlemci ise benimki gibi bir gün komple görüntüyü keser, hiç görüntü alamazsın, oradan anlarsın herhalde.

erylmz07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Sayit Berk Eryılmaz
Nasıl gidiyor görüntü?
Ya, eğer işlemci ise benimki gibi bir gün komple görüntüyü keser, hiç görüntü alamazsın, oradan anlarsın herhalde.
@Penguen Bir anda sadece monitör kapanıyor kasa çalışır durumda bazen arkada müzik dinlerken gidiyor ve şarkının sesi hala geliyor. Yeniden eski haline getirmek için bilgisayarı kapatıp açıyorum tekrar geliyor bir süre sonra yine görüntü gidiyor.

Top Bottom