Neler Yeni

Yardım Monitör için bilgi ve öneri

Baran*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Baran
hocam monitör alıcam fakat pek bir bilgim yok ekran kartıma ne uyar ne almalıyım ekran kartım gtx 1080 gsync ve freesync arasındaki fark nedir? ne için kullanılır? neye yarar? aydınlatırsanız çok sevinirim ve şuan kafamdaki monitör bu fikriniz bu konuda çok önemli benim için ayrıca fps oyunlarına düşkün biriyim göz önünde bulundurursanız sevinirim
önerdiğiniz monitör varsa onuda inceleyebilirim teşekkür ederim
bütçe (2000-2500)
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi mi?

aakif

80+ Bronze
hocam monitör alıcam fakat pek bir bilgim yok ekran kartıma ne uyar ne almalıyım ekran kartım gtx 1080 gsync ve freesync arasındaki fark nedir? ne için kullanılır? neye yarar? aydınlatırsanız çok sevinirim ve şuan kafamdaki monitör bu fikriniz bu konuda çok önemli benim için ayrıca fps oyunlarına düşkün biriyim göz önünde bulundurursanız sevinirim
önerdiğiniz monitör varsa onuda inceleyebilirim teşekkür ederim
bütçe (2000-2500)
Ben de çok anlamam ama o paraya 240hz monitör alınır, eğer çok fazla fps oyunu oynuyorsan kesinlikle o paraya 240hz monitör tercih etmelisin (almayı düşündüğün monitör 144hz) (ah şimdi gördüm 240 hz monitör ile değiştirmişsin)

Baran*

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de çok anlamam ama o paraya 240hz monitör alınır, eğer çok fazla fps oyunu oynuyorsan kesinlikle o paraya 240hz monitör tercih etmelisin (almayı düşündüğün monitör 144hz)
evet onun altında bir monitör daha paylaştım arkadaş önerisi ne kadar sağlıklı bilemedim 27 inç 240 hz evet mükemmel bu fiyata ama 1080p olması piksel konusunda bir sorun yaşatır mı hiç bir fikrim ve deneyimim yok

aakif

80+ Bronze
evet onun altında bir monitör daha paylaştım arkadaş önerisi ne kadar sağlıklı bilemedim 27 inç 240 hz evet mükemmel bu fiyata ama 1080p olması piksel konusunda bir sorun yaşatır mı hiç bir fikrim ve deneyimim yok
27 inç için 1080p'nin az kalacağını düşünüyorum. mümkünse 24 inç tercih et

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Okan kaygısız
Amacın tamamen oyun oynamak ise ve sistemin 240 fps leri rahat sürekli görüyorsa 240 bakmalısın eğer nadiren bazı oyunlar da 240 fpsleri geçiyorsa hiç 240a yönelme 165 hz değerli olanlara bak.Onun dışında 2 monitör önerebilirim şuan indirimdeler

Eğer fiyat olarak 2500lere rahat çıkabiliyorsan o fiyatlarda 2k monitör bulma ihtimalin var.

en pahalı da https://www.hepsiburada.com/monster...ent=HBV0000121RIY&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c bu monitörü önerebilirim sebebi 2k 165 hz olması ve satıcısı monster gözüküyor

Freesynce ve g-synce temelde aynı amacı taşıyan 2 markanın farklı teknolojileri bilgisayarının aldığı fps değerlerini monitörünün hz değeri ile aynı orantıya getirip görüntüde ki yırtılmaları yok denilecek seviye ye indiriyorlar.Senin ki nvida olduğu için g-sycne teknolojisi kullanılıyor.

Top Bottom