Neler Yeni

Yardım Monitör önerisi 165 Hz 1ms 2k G-SYNC

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam şu an kullandığım monitör tn panel srgb %107 ntsc de 70 80 lerdeydi canlı renkler mi doğru renkler mi
Hocam TN renk kalitesi bakımından en kötü panel TN < VA < IPS renk kalitesi böyle. Eğer IPS panel'in kalitesi de iyiyse (LG güzeldir) Renkler çok güzel oluyor.
Aslında bir fark da şu. TN panelde direk panelin direk böyle önünde durman lazım tek açıdan bakman lazım. Fakat IPS panellerde ise neredeyse Monitörün 180 derece bak renkler belli oluyor ( tabii abarttım ama umarım anlatabilmişimdir )

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Hocam TN renk kalitesi bakımından en kötü panel TN < VA < IPS renk kalitesi böyle. Eğer IPS panel'in kalitesi de iyiyse (LG güzeldir) Renkler çok güzel oluyor.
Aslında bir fark da şu. TN panelde direk panelin direk böyle önünde durman lazım tek açıdan bakman lazım. Fakat IPS panellerde ise neredeyse Monitörün 180 derece bak renkler belli oluyor ( tabii abarttım ama umarım anlatabilmişimdir )
Evet genel olarak öyle denebilir. Tn panel çeşitleri var va panel çeşitleri var bunlar içinde ayrılıyor örneğin sva, amva gibi onun için panel kalitesi incelenmeli
IMG_20220401_143049.jpg

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,090
İsim
Mert Can Ergün

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Kara Kartal
Yanlış bilgilendirme yok birde uyarı cezası veriyorsunuz
2022 bir tane monitör TN panel söyleyin
Firmalar eski panelleri 2022 monitör olarak satıyor

Panel üreticileri
LG
AUO
Samsung
Sharp
BOE
bir iki firma daha var

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Yanlış bilgilendirme yok birde uyarı cezası veriyorsunuz
2022 bir tane monitör TN panel söyleyin
Firmalar eski panelleri 2022 monitör olarak satıyor

Panel üreticileri
LG
AUO
Samsung
Sharp
BOE
bir iki firma daha var
Bu argümanın kaynağını sorabilir miyim.
Bide şöyle kaynak bırakayım 2022 de geliştirilen paneller ve kullanan modeller

Kartallar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,151
İsim
Kara Kartal
Bu argümanın kaynağını sorabilir miyim.
Bide şöyle kaynak bırakayım 2022 de geliştirilen paneller ve kullanan modeller
panelleri yazmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
panelleri yazmıyor
Hocam ilgi çekenleri altlarda açıklamışlar diğerlerinide üstüne tıklayarak üretici sitesine yönlendiriyorlar.
Yolladığınız websitesini inceledim anladığım kadarıyla panel satış ve detaylı bilgi alabilceğimiz yer. Şimdi bir kaç örnekle anlatabilirim şimdi herhangi bir elektronik mağazasına gittiğinde 2019 2020 yapımı telefonlar alabiliyorsun panelde neden bu gözüne batıyor. İki farkettiğim kadarıyla panel 2013 yılında çıkmasına rağmen panele arge çalışmalarıyla daha iyi hale getirilmiş şimdi bu panel 2013 yılına ait bir panel mi.

Ritim Ustası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,061
İsim
Mehmet Yılmaz
merhablar ben asusla zaten sorunlarim vardı konuyla alakalı iade alacaktım 5 binliraya aldım zamanında hani Asus pg278qe monitöre sahibim tn panel nasıl oluyorda ıps ve va panelden daha pahalı acaba bir internette bakabilirmisiniz araştırıp benmi yanlış biliyorum iade olarak 5 bin alacam ama bu tn panele göre bu fiyat hiç normal değil
1 yıl önce aldığın ürünü Vatan iade alıyor he vay be genelde hep kötülüyorlardı Vatanı anlaşılan Vatan diğer firmalardan daha güvenilir :unsure:

ÖmerS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Ömer SARLUGİL
Top Bottom