Neler Yeni

Yardım Monitörde Anlık Ölü Piksel Çoğalması Ekran Kartından Dolayı Mı?

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Merhaba ölü piksel den dolayı monitorleri defalarca değişime yolladım pinpirikli birisi olduğum için. 3 kez Asus markadan monitörlerde ayrı ayrı yerlerde ölü piksel çıktı en son iade ettim MSI marka monitörde De çıktı onu da değişime yolladım . Dün gelen monitörde De sadece siyah renkte görülen mavi bir piksel ölü piksel vardı yani pek emin olmamakla birlikte bi yarım saat sonra tekrar kontrol ettiğimde iki ölü piksel daha mevcuttu , acaba ekran kartından dolayı olabilir mı . Pek sanmıyorum ama içimi rahatlatmak için soruyorum ( son zamanlarda monitör konusunu çok açtım kusura bakmayın)

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Merhaba ölü piksel den dolayı monitorleri defalarca değişime yolladım pinpirikli birisi olduğum için. 3 kez Asus markadan monitörlerde ayrı ayrı yerlerde ölü piksel çıktı en son iade ettim MSI marka monitörde De çıktı onu da değişime yolladım . Dün gelen monitörde De sadece siyah renkte görülen mavi bir piksel ölü piksel vardı yani pek emin olmamakla birlikte bi yarım saat sonra tekrar kontrol ettiğimde iki ölü piksel daha mevcuttu , acaba ekran kartından dolayı olabilir mı . Pek sanmıyorum ama içimi rahatlatmak için soruyorum ( son zamanlarda monitör konusunu çok açtım kusura bakmayın)
hocam ne şanssızmışsınız

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam ne şanssızmışsınız
Siz birde bana sorun , aldığım sistemde ekran kartında ve psuda coil whine mı çıktı desem. 2k TL'ye yurt dışından aldığım klavye 1 aydır ulaşmadı gümrükte takıldı mı desem, Heves kalmadı. Keşke girismeseydim bilgisayar işine. Sözde yaz tatilinde biraz eğlenecek vakit geçirecektim hala elimde tutulabilir bir şey yok ne yazikki

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
Siz birde bana sorun , aldığım sistemde ekran kartında ve psuda coil whine mı çıktı desem. 2k TL'ye yurt dışından aldığım klavye 1 aydır ulaşmadı gümrükte takıldı mı desem, Heves kalmadı. Keşke girismeseydim bilgisayar işine. Sözde yaz tatilinde biraz eğlenecek vakit geçirecektim hala elimde tutulabilir bir şey yok ne yazikki
kötü olmuş hocam inşallah en kısa sürede çözersiniz

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Kuzenime 20-25 gün kadar önce LG marka monitör aldım. Çünkü 2 ay önce arkadaşıma almıştık ve F/P ürünüydü.
LG GN650-B idi sanırsam tam marka model. İkisinde de ölü pixel testleri yaptık ve bir tane bile çıkmadı.
AOC marka monitörlerde de ölü pixel sorunlarını hep insanlar dile getiriyor.
Benim monitörüm LG 27GN750 ve çok iyi.

Bu yüzden ben LG marka monitörlerden asla şaşmam artık.
Ayrıca GamePower marka monitörler sıfır ölü pixel garantiliydi yanılmıyorsam fakat neredeyse kimse önermiyor.
Sebebini bilmiyorum.

Ekran kartı ile bir alakası olacağını kesinlikle sanmam.
Monitörün üretimi ile içerisinde bulunan kristaller vsvs ile ilgili olabilir ölü pixel muhabbetleri.
Yani ekran kartından dolayı tribe girmene gerek yok bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Hocam testinizi başka bir cihaz ile deneyin olmadı televizyona uydu alıcı fln takıyorsanız onu fln takın kontrol edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Cem Aslan
Kuzenime 20-25 gün kadar önce LG marka monitör aldım. Çünkü 2 ay önce arkadaşıma almıştık ve F/P ürünüydü.
LG GN650-B idi sanırsam tam marka model. İkisinde de ölü pixel testleri yaptık ve bir tane bile çıkmadı.
AOC marka monitörlerde de ölü pixel sorunlarını hep insanlar dile getiriyor.
Benim monitörüm LG 27GN750 ve çok iyi.

Bu yüzden ben LG marka monitörlerden asla şaşmam artık.
Ayrıca GamePower marka monitörler sıfır ölü pixel garantiliydi yanılmıyorsam fakat neredeyse kimse önermiyor.
Sebebini bilmiyorum.

Ekran kartı ile bir alakası olacağını kesinlikle sanmam.
Monitörün üretimi ile içerisinde bulunan kristaller vsvs ile ilgili olabilir ölü pixel muhabbetleri.
Yani ekran kartından dolayı tribe girmene gerek yok bence.
Gamepower monitör önerilmemesinin sebebi bildiğim kadariyla cin merdiven altı dandik panel koyuyorlar, markayı fln da merdiven altı basiyorlar

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Hocam testinizi başka bir cihaz ile deneyin olmadı televizyona uydu alıcı fln takıyorsanız onu fln takın kontrol edin
Hocam 5 monitörde De ayrı yerlerde çıktı ölü piksel , ekran kartından dolayı olsa aynı yerlerde olmaz mı acaba

Tokuchi77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
330
İsim
Ad Soyad
Gamepower monitör önerilmemesinin sebebi bildiğim kadariyla cin merdiven altı dandik panel koyuyorlar, markayı fln da merdiven altı basiyorlar
Bu bilgiden sonra ben de ürktüm. Teşekkürler bilgilendirme için. Ben LG marka monitörden devam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Cem Aslan
Hocam 5 monitörde De ayrı yerlerde çıktı ölü piksel , ekran kartından dolayı olsa aynı yerlerde olmaz mı acaba
Hocam bi kere şu algıdan vazgeçin, ölü pixelin ekran kartıyla alakası yok biraz şanssızlığınıza gelmiş. Tekrardan servise yollayın, farklı marka monitöre yönelin.

Top Bottom