Neler Yeni

Yardım Monitörde out of range hatası

KroSZ"

80+
Uzun zamandır bu konuya çözüm arıyorum fakat sorunum halan daha devam etmekte, ASUS VP248QG marka bir monitörüm var ekran kartım ise XFX AMD RADEON RX 5500XT THIC II PRO 8GB, kısaca sorunum şu şekilde bilgisayarım açılıyor. Ancak açılış ekranında genelde anakart markasının logosu vs. çıkar sonrasında windows yüklenme ekranı çıkar ve bilgisayar açılır hoşgeldiniz vs. der fakat bende şu şekilde power tuşuna bastığım anda monitörde HDMI NO SIGNAL hatası alıyorum 1-2 saniye sonrasında OUT OF RANGE hatası geliyor ve bilgisayar açılıyor ekran geliyor sorunsuz bir şekilde bilgisayarda işlemlerimi yapabiliyorum fakat BIOS ekranına girmeye çalıştığımda BIOS ekranı büyük bir ihtimal ile geliyor ama ekrana yansıtmıyor ve ekranda OUT OF RANGE yazısı dönüp duruyor. Başka bir arkadaşımın monitörünü aldım sorunsuz bir şekilde açılıyor ve BIOS ekranına giriş yapabiliyorum. sebebi sizce nedir ???

Sistem Özellikleri ;

Anakart : B450M S2H
İşlemci : Ryzen 5 3600 3.6Ghz
RAM : 8x8 16GB RAM
Ekran Kartı : XFX AMD RADEON RX 5500XT THIC II PRO 8GB
Monitör : ASUS VP248QG

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Sinyal Yok , Out Of Range gibi hatalar yanlış çözünürlük'den kaynaklı sanırım.
Ben 640X480 çözünürlükte başlatarak çözmüştüm.

KroSZ"

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sinyal Yok , Out Of Range gibi hatalar yanlış çözünürlük'den kaynaklı sanırım.
Ben 640X480 çözünürlükte başlatarak çözmüştüm.
Denedim fakat sorun hala devam etmekte, büyük ihtimal bilgisayarı açtığımıda GIGABYTE anakartın logosu geldiği zaman monitörde HDMI NO SİGNAL windows'un loading ekranında ise OUT OF RANGE Hatası alıyorum sonra ekran geliyor en düşük çözünürlükte bilgisayarı açtım kapattım fakat sorun devam ediyor.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Denedim fakat sorun hala devam etmekte, büyük ihtimal bilgisayarı açtığımıda GIGABYTE anakartın logosu geldiği zaman monitörde HDMI NO SİGNAL windows'un loading ekranında ise OUT OF RANGE Hatası alıyorum sonra ekran geliyor en düşük çözünürlükte bilgisayarı açtım kapattım fakat sorun devam ediyor.
En düşük çözünürlükte açılmadıysa pek bi fikrim yok.
Başka bir monitör veya televizyon deneyin.
Diğer portlardan görüntü almaya çalışın.

KroSZ"

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En düşük çözünürlükte açılmadıysa pek bi fikrim yok.
Başka bir monitör veya televizyon deneyin.
Diğer portlardan görüntü almaya çalışın.
Başka bir arkadaşımın monitöründen denedim sorunsuz çalıştı fakat benim monitörümdeki sorunu anlayamadım eski model bir monitörde değil.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Başka bir arkadaşımın monitöründen denedim sorunsuz çalıştı fakat benim monitörümdeki sorunu anlayamadım eski model bir monitörde değil.
Dediğim gibi ekran kartındaki başka portlardan görüntü almayı deneyin , onboard çıkışı varsa anakartta onu da deneyin.

Top Bottom