Neler Yeni

Monitör'de Sinyal yok sorunu. (Rampage Rm-344)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Halil Yavuz
Twitter
1halilyavuz
Yaklaşık 2 ay önce DA-Sistem3 almıştım. Eski bir monitörüm olduğu için Vga to Hdmi Kablo ile kullanıyordum. Ara sıra ekran kendisini güç tasarrufuna aldığında tekrar açılmıyor ve sinyal yok yazıyordu.Reset atınca düzeliyordu. Bu sorunun monitörden veya dönüştürücüden kaynaklandığını düşündüm ve pek umursamadım. Geçtiğimiz günlerde ŞOK markette satılan rampage rm344 144 hz monitör satın aldım. ilk 10 gün herhangi bir sorun yaşamadım. Ama dün aynı şekilde bilgisayar açıkken (pc başında durmadığım için) ekran güç moduna geçmişti. Gelip klavyeye veya mouse tıkladığımda görüntü gelmedi. Monitörü kapatıp açtığımda Sinyal yok yazdı. Reset attım düzelmedi. Kapattım kabloları kontrol ettim düzelmedi. Display kablosunu başka bir porta taktım düzelmedi. En sonunda bütün kabloları çıkardım ve baştan taktım. Çalıştırdım görüntü geldi. Şimdilik sorun yok gibi gözükse de aklımda şu soru işaretleri var;

1.Bu sorun bir daha olacak mı bu korkuyla bakıyorum pc'ye.
2.Sorun hangi bileşenden kaynaklı olabilir. Sistem de monitörde çok yeni.
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sistem Özellikleri:
Gigabyte b450m s2h 3600mhz
Amd Ryzen 5 3500
Gskill Ripjaws kırmızı 2*8(16GB) 3000mhz
Gigabyte Geforce GTX 1660 Super OC 6 GB
Kioxia Exeria 500GB 1600/1700mb
COOLER MASTER MASTERBOX MB511 MESH ÖN PANEL 600W

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Abdullah DÖNMEZ
Kardeşim bugün ben de monitörün yerini değiştirdim kabloları taktığımda görüntü gelmedi. Bi alttaki tuşlardan yapıyım dedim, Gigabyte yazısı geldi sonra değiştiriyim derken geri gitti. Da4 sistem var bende de monitör rm-344. Sorunu çözebildin mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Halil Yavuz
Twitter
1halilyavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim bugün ben de monitörün yerini değiştirdim kabloları taktığımda görüntü gelmedi. Bi alttaki tuşlardan yapıyım dedim, Gigabyte yazısı geldi sonra değiştiriyim derken geri gitti. Da4 sistem var bende de monitör rm-344. Sorunu çözebildin mi?
Maalesef çözemedim. Kasanın arkasındaki tüm kabloları söktüm çalıştırdım. Monitör açıldı. Hemen güç tasarrufu modunu iptal ettim. Bu şekilde kullanıyorum. Monitörün uykuya geçmesine izin vermiyorum. :( bir daha olmasın diye

askberkx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berk
Güç tasarrufu modunu iptal ettiğinden beri sorun çıktımı veya ne gibi şeyler yaptın bende de aynı hatalar oluyor güç tasarufu bu kapatmalimiyim nasıl kapaticam

Top Bottom