Neler Yeni

Monitörde sonradan ölü piksel çıktı

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
Arkadaşlar AOC 23.8 24G2ZU 240Hz 0.5ms 2xHDMI DP IPS FHD Freesync Premium ve G-Sync Gaming Monitör | ITOPYA monitörüm bu. 2999TL'den 6 ay taksitli bir şekilde indirimden almıştım. İlk alışımda ışık sızması ve ölü piksel vardı bu yüzden garantiye gönderdim ve yenisini gönderdiler. Yenisinde ise Allah katında ışık sızması vardı ve ghosting vardı fakat ölü piksel olmadığından ve çok ucuza aldığımdan dolayı garantiye vermek istemedim. Fakat aradan belli bir süre geçince ( 1 aydan fazla bir süre geçince) fark ettim ki 3'den fazla ölü piksel var. Sinirim bozulduğu için tam saymadım ama çok var. İlk başta yoktu fakat şimdi var. Garantiye göndersem yenisini gönderirler mi veya iade ederler mi? Sizce garantiye mi göndermeliyim yoksa iadeye mi? 3K TL cidden bu tür özellikler için ucuz sayılabilecek bir fiyat ama ürün cidden kötü. Bıktım ya bir daha AOC almamaya yemin ettim. Doğru dürüst bir model bile değil benim gözümde. Özetleyecek olursam sorum şu efendiler: 1) garantiye mi göndermeliyim yoksa iadeye mi? 2) iade edersem ürünün parası nasıl elime geçecek? Çünkü taksitli aldım ve taksitli aldığım için ay ay yatacak diye düşünüyorum. Tecrübesi olan yeşillendirebilir. 3) iade edersem kusuru az olan 2.5-3K bandında güzel bir ürün bulabilir miyim mümkünse 165Hz.
Ağız tadıyla bir oyun oynayamadım fikirlerinizi bekliyorum.

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Garanti sanırım 6 dan fazla ise kabul ediyor iade ve değişimi ben aynı sorunu msı monitörde yaşamıştım. Ellerinde stok olmadığı için direk iade gerçekleşsin istemiştim. Sizde direk AOC servisini arayıp durumu anlatın sizden seri numarası filan isteyebilirler onlara gönderin bakarlar hasar tespiti yapılır ve haklı iseniz birebir değişim yaparlar. Bazen ellerinde ürün olmuyor ondada zorunlu iade yapılıyor. Benim msı monitörüm geldiğinde hiç ölü pixel yoktu sonradan 8 tane oldu anlayamadım yani sonra bi anda ışık sızmaları başladı hiçbirşey yok iken bende gönderdim hallettiler aoc garantiside bu şekildedir diye düşünüyorum.

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garanti sanırım 6 dan fazla ise kabul ediyor iade ve değişimi ben aynı sorunu msı monitörde yaşamıştım. Ellerinde stok olmadığı için direk iade gerçekleşsin istemiştim. Sizde direk AOC servisini arayıp durumu anlatın sizden seri numarası filan isteyebilirler onlara gönderin bakarlar hasar tespiti yapılır ve haklı iseniz birebir değişim yaparlar. Bazen ellerinde ürün olmuyor ondada zorunlu iade yapılıyor. Benim msı monitörüm geldiğinde hiç ölü pixel yoktu sonradan 8 tane oldu anlayamadım yani sonra bi anda ışık sızmaları başladı hiçbirşey yok iken bende gönderdim hallettiler aoc garantiside bu şekildedir diye düşünüyorum.
Hocam 1 tane ölü piksel vardı önceki monitörde ve direkt yenisini gönderdi İTOPYA. Şimdi de aynı şekil olur diye düşünüyorum ama 1-2 ay oldu bu yüzden bahane bulabilirler diye düşündüm böyle bir durum yaşanır mı yoksa kabul edilir mi? Birde şu sıkıntım var bir daha garantiye gönderip yenisini alırsam 3. değişim olacak. Bu yüzden elime geçen üründe aynısının grisi olacakmış gibi hissediyorum. Gene ölü piksel çıkacakmış gibi hissediyorum. İade yapsam 2.5k 3k bandında güzel bir ürün bulabilir miyim?

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hocam 1 tane ölü piksel vardı önceki monitörde ve direkt yenisini gönderdi İTOPYA. Şimdi de aynı şekil olur diye düşünüyorum ama 1-2 ay oldu bu yüzden bahane bulabilirler diye düşündüm böyle bir durum yaşanır mı yoksa kabul edilir mi? Birde şu sıkıntım var bir daha garantiye gönderip yenisini alırsam 3. değişim olacak. Bu yüzden elime geçen üründe aynısının grisi olacakmış gibi hissediyorum. Gene ölü piksel çıkacakmış gibi hissediyorum. İade yapsam 2.5k 3k bandında güzel bir ürün bulabilir miyim?
İtopya değil gönderen aslında aoc a gidiyor o sıkıntılı monitörler. Bence çekinmeyin öyle bir şey yapamazlar ayrıca sıkıntılıysa almak zorundalar. Gönderin değişsinler sıfır ile onuda piyasadan satarsanız Açılmamış kutu olarak 4-5k dan satılsa çok daha iyi monitör bulursunuz diye düşünüyorum.

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
İtopya değil gönderen aslında aoc a gidiyor o sıkıntılı monitörler. Bence çekinmeyin öyle bir şey yapamazlar ayrıca sıkıntılıysa almak zorundalar. Gönderin değişsinler sıfır ile onuda piyasadan satarsanız Açılmamış kutu olarak 4-5k dan satılsa çok daha iyi monitör bulursunuz diye düşünüyorum.
Tamam hocam teşekkür ederim yardım ettiğiniz için.

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2

zK_KoTa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali
Hocam tek bir sorum var monitörü açsam baksam ışık sızması vesairesi olsa (beğenmesem) 2.elde sizin dediğiniz tutar kadar eder mi? Hızlı satmak istesem değeri ne olur?

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hocam tek bir sorum var monitörü açsam baksam ışık sızması vesairesi olsa (beğenmesem) 2.elde sizin dediğiniz tutar kadar eder mi? Hızlı satmak istesem değeri ne olur?
Şöyle mesela sahibindende kapalı kutu olarak satarsan misal olarak söylüyorum 4k ediyorsa açılmış olarak satarsanız 3700 eder. fiyatı misal olarak söyledim siteden sıfır kutulu fiyatlarına bakar ona göre koyarsınız. Birde adam açılmış diye yanınızda test yapmak isterde ölü pixel filan çıkarsa almaz ama kapalı kutu olursa onları yapamaz yani öyle alır şansına ne gelirse.

Top Bottom