Neler Yeni

Monitörde yeşil çizgiler var

kraiwast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Niyazi Köle
Selamlar,

Bir süredir yaşadığım problemi anlatıp sizlerden tavsiye almak istiyorum.

Birkaç gün önce bilgisayarı kullanırken görüntü sallanmaya başladı ve sonrasında görüntü tamamen gitti.( Monitör açık ve ışık var)

Sonrasında bilgisayarı yeniden başlattım ve ekranda yeşil çizgiler belirdi ve yine aynı şekilde görüntü gitti.

Güvenli modda görüntü alabiliyordum ve güvenli modda driverları kaldırıp, normal modda görüntü alabildim.

Fakat yeşil çizgiler hayli fazla. Ekran kartı driverlarını tekrar kurdum ve görüntü yine gitti.

Yani özetleyecek olursam, ekranda yeşil çizgiler mevcut ve ekran kartı driverı yüklüyken görüntü alamıyorum. Driverları kaldırdığımda görüntü ve fakat yeşil çizgilerde var. Sizce sorun ne olabilir?

Ekleme : Sistem açık, kullanırken görüntü yine gitti.

Sistem bileşenler;

MSI 970 Gaming | AMD FX-8300 8 Cores 8 Threads | 8 GB DDR3 Ram | AMD RADEON R7 370 2 GB

Şimdiden herkese teşekkürler, iyi forumlar

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Benim eski bilgisayarımda FX 6100 işlemci ve R9 270 ekran kartı var. Ekran kafasına göre karıncalanıyor, düz çizgiler oluşuyor, bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor. Bununla ilgili çok sayıda çözümsüz şikayet okumuştum. Sizin de ekran kartınızdan kaynaklanabilir. Emin olmak istiyorsanız, başka bir monitörle denersiniz. Hayırlı bayramlar.

Ekran Alıntısı.PNG

kraiwast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Niyazi Köle
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim eski bilgisayarımda FX 6100 işlemci ve R9 270 ekran kartı var. Ekran kafasına göre karıncalanıyor, düz çizgiler oluşuyor, bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor. Bununla ilgili çok sayıda çözümsüz şikayet okumuştum. Sizin de ekran kartınızdan kaynaklanabilir. Emin olmak istiyorsanız, başka bir monitörle denersiniz. Hayırlı bayramlar.

Alıntıyı görüntüle
keşke deneyebileceğim farklı bi ekran kartı olsa tabi. iyi bayramlar

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Monitörü deneyebilirsiniz.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Monitör kasa arasındaki görüntü kablolarını değiştirme şansınız var mı? Ancak çift monitörde denemiş olduğunuzdan dolayı yüksek oranda sorun ekran kartınız ile alakalı olabilir.

kraiwast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Niyazi Köle
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitör kasa arasındaki görüntü kablolarını değiştirme şansınız var mı? Ancak çift monitörde denemiş olduğunuzdan dolayı yüksek oranda sorun ekran kartınız ile alakalı olabilir.
elimde bir adet vga ve bir adet dvi kablosu var. ikisiyle de denedim her şey aynı

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz

Baihu

80+ Bronze
Dahası