Neler Yeni

Çözüldü✓ Monitörümden parlaklik hiç gelmiyor sizce bunun sebebi ne?

maerux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğukan Salı
Xiaomi bHR4269GL 34" 4 ms WQHD FreeSync Curved oyuncu monitörünü kullanıyorum. Max 2 senedir monitörü kullanıyorum hiçbir skntisi yok iken bir gün kullanirken ekran gitmeye başladi, 2 kere ekran kararmasi yaşadiktan sonra tamamen gitti. Ekran şu an sadece parlak yani beyaz yerleri gösteriyor o da çok minicik mini minnacik bir şey, sizce bunun içindeki o ekrani parlatan LED'i mi bozulmuştur yoksa başka bir şey mi eğer LED'i gitmiş ise bunu tamir ettirmeye götürsek yapabilirler mi?
Monitörün ayarlarinda hiçbir sknti yok zaten zar zor menüden bulup fabrika ayarlarina yeniden getirdim ama durum hala ayni.

mordulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih Ordulu
2 sene kısa sürede pek olmaz ama bahsettiğiniz arıza led kaynaklı gibi duruyor, led leri besleyen inverter den veya ledlerden biri bozulmuş olabilir baktırmanızda fayda var.

maerux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğukan Salı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 sene kısa sürede pek olmaz ama bahsettiğiniz arıza led kaynaklı gibi duruyor, led leri besleyen inverter den veya ledlerden biri bozulmuş olabilir baktırmanızda fayda var.
bunu bir ekran tamircisine götürsem ekranin içine etmez umarim yani onu yapabilecek bi kapasite yoktur diye düşünüyorum , ledleri değiştireceklermi yoksa olani mi tamir ederler ?

mordulu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih Ordulu
insanoğlu bu, hiç geri bile alamayabilirsin. Google'dan yorumları iyi, konumuna yakın bir servise götürmeni tavsiye ederim. Led tamiri yapan teknisyen sayısı oldukça azdır. 1 şerit içerisinde bulunan led sayısı ve çektiği amperaja göre direnç koyulur. Tamir olması durumunda genellikle bu hesaplamayı düzgün yapamamaktadırlar ve led tekrar arızalanır. Ama dediğim gibi 2 sene çok kısa bir süre, inverter da problem olmuş olabilir. Belki de basit bir kısa devredir veya soğuk lehimdir. Açılmadan bilinmesi zor.

Not: Eğer sorun ledlerdeyse ve değişimi olacaksa mutlaka serviste ekranı açıp, aşırı parlaklık veya eşit ışık dağılımı düzgün mü diye kontrol etmek gerekir.

maerux

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Doğukan Salı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ya o ledin gitmesi ailem benim pc yi küllüğü monitörün önüne çekip öyle kullandiklari için beli duman ledin içine fln girmiş olabilir hani sicaktan dolayi gitmiş olabilir belki ama onun dişinda 2 tane var zaten ayni monitörden birinde hiç sknti yok hala çalişiyor ama bu bozuk olan hala bozuk 1 senedir fln yatiyor şimdi bi yer bulup götürmek kaldi

Top Bottom