Neler Yeni

Monitörümü satmak istiyorum ama bu süreç nasıl ilerler bilmiyorum yardım edin

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
Monitörümü satmak istiyorum ama bu süreç nasıl ilerler bilmiyorum lütfen yardım edin. Hangi belgeleri alıcıya vermeliyiz napmalıyız falan hiçbir bilgim yok. Satmak istememin nedeni 75hz den 144hz e geçmeyi istiyorum. Satıp üstüne para ekliyip geçmek için.

Gloxy

80+ Bronze
Monitörümü satmak istiyorum ama bu süreç nasıl ilerler bilmiyorum lütfen yardım edin. Hangi belgeleri alıcıya vermeliyiz napmalıyız falan hiçbir bilgim yok. Satmak istememin nedeni 75hz den 144hz e geçmeyi istiyorum. Satıp üstüne para ekliyip geçmek için.
2. El satışta herhangi bir belge vermek zorunda değilsin. Garantisi varsa versen iyi olur tabii.

Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
ragnar oğlu tarkan
Resimlerini çek ilana koy açıklamaya bütün özelliklerini yaz alıcı çıkarsa Kutu, garanti, fatura varsa verirsin

AliEnes_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Ali Enes Tütüncübaşı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2. El satışta herhangi bir belge vermek zorunda değilsin. Garantisi varsa versen iyi olur tabii.
@Galaxy garanti ve fatura belgesini kaybettim ama vatandan aldım garantiyi 6 yıla uzatıp. Vatanın sisteminde kayıtlı mıdır ? Birde fatura kendi adımıza olduğundan alıcıya verirsek sorun yaratmaz mı ?

Mesaj otomatik birleştirildi:

Resimlerini çek ilana koy açıklamaya bütün özelliklerini yaz alıcı çıkarsa Kutu, garanti, fatura varsa verirsin
@Fluxto garanti ve fatura belgesini kaybettim ama vatandan aldım garantiyi 6 yıla uzatıp. Vatanın sisteminde kayıtlı mıdır ? Birde fatura kendi adımıza olduğundan alıcıya verirsek sorun yaratmaz mı ?

Gloxy

80+ Bronze
@Galaxy garanti ve fatura belgesini kaybettim ama vatandan aldım garantiyi 6 yıla uzatıp. Vatanın sisteminde kayıtlı mıdır ? Birde fatura kendi adımıza olduğundan alıcıya verirsek sorun yaratmaz mı ?
olduğundan alıcıya verirsek sorun yaratmaz mı ?
Hocam faturayı verin demedim zaten. Garantiyide mail üzerinden vs. yolluyabilirsiniz alıcıya.

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
fatura fotokopisi yeterli ama o da zorunlu değil yani güven açısından verebilirsin

mesut3467

80+ Bronze
İkinci el işlerinde kutu garanti varsa, insanlar temiz ürünmüş diyip almaya meyilli oluyor. Görselleri bol çek sağdan soldan arkadan Birde varsa garanti bitim tarihinden bahset. Faturayı alıcıya verebilirsin. Sorun olmaz. Fatura ile sana zarar verecek bir durum yaşatamaz.

Dikkat etmen gereken şey senin istediğin son fiyat. Ona göre fiyatı belirt yoksa karşındaki adam çok sıkı pazarlığa girer. Bir bakmışsın ucuza gitmiş. Ürünü sattıktan sonra adama 1 gün inceleme için süre ver. Daha sonraki sana geri vermeye çalışmasın. Bazen bir hafta sonra abi bu sorunlu diyip kendi bozdukjları ürünü iade etmeye çalışıyorlar. Sen sıfır ürün satmıyorsan en nihayetinde.

Son düzenleme:

Elexra23

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
Elexra23
kafan rahat bi şekilde satmak istiyorsan bi sıkıntısı var mı belirt garantisi devam ediyor mu bildir

Top Bottom