Neler Yeni

Monitör hz fps ekran kartı ile ilgili destekli bilgisi almak istiyorum

Arcany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
Merhaba arkadaşlar 1 sorum olucak ben şunu merak ediyorum kısaca
Monitörüm philips 24inc 1ms 60hz
Pubg ful orta ayarda 120fps alıyorum ekran kartım 81 derece işlemcim 65 dereceye geliyor. Fpsi 60a sabitleyince ( bundaki amacım 60hz olması) ekran kartım 65 işlemci 55 dereceye iniyor. Ben buradan şunu anladım bilmediğim için soruyorum ekran kartım ve işlemcim misal 120fps verse dahi monitörüm 60hz olup çıkışı 60hz olduğunu için 60hz=60fps mantığıyla bana 120yi gerçek olarak vermiyor yansıtmıyor olarak düşünmeye başladım ve monitörün bana verdiği 60 diyerek 60fps ye sabitleyerek oynamayı düşünüyorum.
Doğru bir mantıklamı ilerliyorum yanlışmı çıkışı 60 olduğu için diğer değerleri versede yansıtmıyor ve yoruyor olarak düşünüyorum bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
lara croft
Evet Monitörün Hz'sine sabitlemek eğer çok daha yüksek FPS'ler alınıyorsa işlemci ve ekran kartını da daha az yorar. Ekran kartı ve işlemci 200 FPS vermeye çalışırken mi daha çok güç harcar ya da 60 FPS vermeye çalışırken mi? Tabi ki de 60 FPS için daha az yorar kendini, daha az güç tüketir ve daha az ısınır.

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
Görüntüde kaç FPS alıyor olursanız olun monitörün ekran yenileme değeri kadar FPS alabilirsiniz yani 500 FPS alıyorsunuz monitör 60 Hz gerçekte gözünüzle alabileceğiniz 60fps dir. Monitör 420 Hz diyelim 500 FPS alıyorsanız gözünüzle algılayabileceğiniz 420 FPS dir. Bununla birlikte 120 FPS tam kapasite de donanımınızdan size sağlanandır. 60 Hz monitör için 60 FPS üstü donanımı yormaktan başka bir şey olmayacaktır.

Arcany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet Monitörün Hz'sine sabitlemek eğer çok daha yüksek FPS'ler alınıyorsa işlemci ve ekran kartını da daha az yorar. Ekran kartı ve işlemci 200 FPS vermeye çalışırken mi daha çok güç harcar ya da 60 FPS vermeye çalışırken mi? Tabi ki de 60 FPS için daha az yorar kendini, daha az güç tüketir ve daha az ısınır.
Yani bilgine dayanarak soruyorum.gözünü 140 120 fps diye kandırmana gerek yok monitörünün verdiği fpsi oynuyorsunsun mu demek oluyor bu eğer öyleyse csgoda aldığımız 300fps yalanmı onudamı sırf monitör 60 veriyor diye 300ü alamadığımızı düşünerek düşükte oynamak gerek

Arcany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
Görüntüde kaç FPS alıyor olursanız olun monitörün ekran yenileme değeri kadar FPS alabilirsiniz yani 500 FPS alıyorsunuz monitör 60 Hz gerçekte gözünüzle alabileceğiniz 60fps dir. Monitör 420 Hz diyelim 500 FPS alıyorsanız gözünüzle algılayabileceğiniz 420 FPS dir. Bununla birlikte 120 FPS tam kapasite de donanımınızdan size sağlanandır. 60 Hz monitör için 60 FPS üstü donanımı yormaktan başka bir şey olmayacaktır.
Teşekkür ederim bilginiz için inan iyi geldi saol

Dahası  
Reaksiyon skoru
286
İsim
lara croft
Yani bilgine dayanarak soruyorum.gözünü 140 120 fps diye kandırmana gerek yok monitörünün verdiği fpsi oynuyorsunsun mu demek oluyor bu eğer öyleyse csgoda aldığımız 300fps yalanmı onudamı sırf monitör 60 veriyor diye 300ü alamadığımızı düşünerek düşükte oynamak gerek

Evet sabitleyerek oynayabilirsin, monitörün Hz'si ne ise en fazla onu görürsün. Ama ben CS:GO'da sabitlemiyorum çünkü FPS değerlerini takip etmek istiyorum, bir sorun olursa hemen müdahale etmek için.

Arcany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Murat
Evet sabitleyerek oynayabilirsin, monitörün Hz'si ne ise en fazla onu görürsün. Ama ben CS:GO'da sabitlemiyorum çünkü FPS değerlerini takip etmek istiyorum, bir sorun olursa hemen müdahale etmek için.
Teşekkür ederim saolun.

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
Aynen öyle monitörün sana verdiğinden fazlasını alamazsın bu sebeple e spor ve CS go oyuncuları 240 Hz monitör kullanır

Top Bottom