Neler Yeni

Monitörde Cızırtı ve Açılmama Sorunu

kaanz06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
Merhaba arkadaşlar uzun bir araştırma sonucu bu konuyu açma kararı aldım. Öncelikle Benq G922HDL 18.5 model bir monitöre sahibim. Uzun yıllardır kullanıyorum. 4 seneyi geçmiştir sanırım. Şu zamana kadar sorunsuz kullandım ama son 3-4 aydır sırasıyla şöyle sorunlarla karşılaştım. İlk başta bilgisayarımı ilk açtığımda monitörüm kendi mor ekranı sonra anakart ekranı gelmesi gerekirken monitörün mor ekranı geliyor ışığı yeşil yanıyor sonra ekran gidiyor yeşil ışıkta sönüyor ve tekrar mor ekran geliyor yeni açılmış gibi. 3-4 tekrardan sonra mor ekran gelmiyor. Yeşil ışık yanıp sönüyor ve bu esnada ekran da şimşek çakar gibi beyaz bir ışık geliyor gidiyor. Yeşil ışıkla eşzamanlı olarak. Kendi deneyimlerime çözümüm şöyle oldu ekran böyle yaptığı gibi pcyi kapatıyor ve 5 dakika sonda geri açıyordum tak o zaman normalce açılıyordu. 3-4 ay nerdeyse her zaman böyle çalıştırdım ekranı. Fakat artık bilgisayara format atmak istiyorum ekranın böyle olmasından korkuyordum. USB ile format atmak için biosa gireyim diye kapattım şuan ise sanki canlı bir varlıkmışcasına inatla ekran açılmıyor. Kendi ürettiğim teknik ile bile aynı :D Ve bu arada şunu farkettim monitörün enerji kablosu girişinde kabloyu oynatınca cızırtı geliyor kablolar birbirine çarpıyor gibi. Düz kontak gibi… Monitör darbe almadı veyahut yere düşmedi. En başından beri zaten bunu neden yaptığını ve neden 2. 3. tekrarımda açıldığını idrak edemedim. Ekran kartım veya enerji kablomda sorun yok farklı kablolar falan denedim tamamen monitörden dolayı bu. Fikriniz nedir cızırtı olayını çok yazmışlar ama ben direk olay örgüsünü anlatmak istedim belki yaşayan olmuştur veya bunların bir anlamı vardır diye buraya yazmak istedim. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

kaanz06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
baya yardımcı oldunuz sağolun

Top Bottom