Neler Yeni

Monster abra a7 v13.2 ısınma sorununa nasıl çözüm bulabilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet mehmet

markalı laptopum var ve aşırı ısınıyor işlemcim 90-95-100 derecelere ulaşıyor ve oyunda drop kasma gibi sıkıntılılar oluşmuyor.laptop kapanmıyor bile.

termal macun bakımlarını yaptım fanlarını temizledim

acaba sorun ne olabilir?

TİTAN.

80+ Platinum

markalı laptopum var ve aşırı ısınıyor işlemcim 90-95-100 derecelere ulaşıyor ve oyunda drop kasma gibi sıkıntılılar oluşmuyor.laptop kapanmıyor bile.

acaba sorun ne olabilir?
İşlemci gücünü kısmayı deneyebilirsin
Macun değişimi ve fan temizliği
Altına soğutucu benim önerim zalman ns3000

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Miraç çevik

acaba sorun ne olabilir?
Drop yoksa sıkıntı olmaz varsa sıvı metal uygulayabilirsin(tehlikeli biraz ama 10 15 derece fark eder) veya soğutucu kullanabilirsin oda 5 derece fark eder

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
494
İsim
Emre Altun
Hocam aynı laptop bende var. Kullandiginiz macun kalitesiz miydi acaba. Bir de laptopta soğutucu kullanın. 10 dereceye kadar farkeder soğutucu ile.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Drop yoksa sıkıntı olmaz varsa sıvı metal uygulayabilirsin(tehlikeli biraz ama 10 15 derece fark eder) veya soğutucu kullanabilirsin oda 5 derece fark eder
Hocam aynı laptop bende var. Kullandiginiz macun kalitesiz miydi acaba. Bir de laptopta soğutucu kullanın. 10 dereceye kadar farkeder soğutucu ile.
Altında inca marka soğutucu var kullandığım termal macun thermal grizzly kryonaut 12.5W

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Miraç çevik
Altında inca marka soğutucu var kullandığım termal macun thermal grizzly kryonaut 12.5W
Sıcaklığı normal değil o zaman bilgisayarda virüs vs olabilir mi kullandığın Termal macun da çok kaliteli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucuda aynı şekilde

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,223
İsim
ismail
Turboyu kapat.İşlemci güç yönetimine gir %99 a çek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklığı normal değil o zaman bilgisayarda virüs vs olabilir mi kullandığın Termal macun da çok kaliteli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucuda aynı şekilde
Turboyu kapat.İşlemci güç yönetimine gir %99 a çek.
Daha dün tarattım bir şey bulamadı

Turbo kapalı güç yönetiminden 99 yaptım ama pek bir şey değişeceğini sanmııyorum

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,223
İsim
ismail
evet o konuda şüphelenmeye başladım çünkü satıcı yorumlarıda kötü değil

aldığım satıcı

Termal macundan çok şey bekliyorsunuz.Macun 10-15 derece gibi farklar yaratmıyor.Bilgisayarda zararlı herhangi bir yazılım var mı onu kontrol edin.Laptopun altı ile zemin arasında 2-3 cm boşluk kalacak şekilde masada yada dizinizde kullanın.Fan bozulmuş olabilir kontrol edin.100 dereceyi görmemesi gerekir.Genelde 90'larda geziyor laptop işlemcileri.100'ü gördüğüne göre masaya dümdüz koyuyor olabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ahmet mehmet
hocam altında soğutucu var zaten acaba yanlış ölçüyor olabilirmi?

Top Bottom