Neler Yeni

Monster Bitmeyen FPS Çilesi

Win7Multi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Tolgakara
Arkadaşlar şimdi ben başka yerlerde bayağı bir konu açtım bununla alakalı. Ve bir çözüme ulaşamadım. Şimdi olay şu: Öncelikle Valorant'ta 300+ FPS almam gerekirken 150 FPS'yi geçmiyor hadi olmadı 200 FPS'yi geçmiyor. Ve en düşük grafiklerde. Arkada Windows Defender açıktı onu kapattım olmadı. Şu anda arkada Control Center 3.0, spacedesk ve NVIDIA açık. Hatta NVIDIA ayarlarını bile yaptım olmuyor. Bu arada cihazı aldığım ilk zamanlarda "1, 5 sene önce" çok iyiydi. Ve Windows 11 vardı daha iyi çalışıyordu (şu anda lisanslı Windows 10 Home 22H2 kullanıyorum). Hatta ilk aldığımda bayağı bir övüyordum herkese öneriyordum. Ancak şu anda cihaz bildiğiniz çöp!
Chrome'da bile kasıyor. Bu nasıl oyuncu laptopu? 16 GB RAM var. 3050 Ti var. 11. nesil Core i5 işlemci var ancak kasıyor. Clevo kasa zaten dandik bilenler bilir. Hemen klavyesi parlıyor. Isınması normal ancak daha az ısınabilirdi. Bazı yerlerde okuduğuma göre BIOS güncellemesi yapınca bir de Windows 10 kurunca düzeliyormuş. Evet belki Windows 10 daha iyi olabilir ancak benim cihaz düzelmiyor! Sürekli mavi ekran veriyor! BIOS güncellemesi yapmaktan korkuyorum acaba çöker mi diye. Hocalarım bu kadardı. Ne olur desktek olun.

Mavi ekran konularım (içlerinde minidump dosyaları mevcut ancak bazıları aynı dosyalar.):

Çözüldü: Monster Abra A5 v17.2 (Clevo NH58hkq) düzelmeyen BSoD hatası Çözüldü!

SİSTEM ÖZELLİKLERİM:
  • Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • Nvidia RTX3050 TI Max-Performance 4GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 15,6" FHD 1920x1080 144Hz AHVA Mat LED Ekran
  • 16GB (8+8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM9B1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4
  • Windows 10 Home (Lisanslı)
  • 3 Adet Disk Desteği (2x M.2 SSD + 1x 2.5" Disk)

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
744
İsim
Ali
Yaşamış olduğunuz sorunlara istinaden İstanbul' da ikamet ediyorsanız servise gidip detaylı sorunları söyleyip servise bırakmanızı tavsiye ederim. Servis bakımları, bios güncellemesi ve oyunda test edip size teslim eder.

Cihaz adaptörde, performans modunda olmalı ve bios ayarlarından dahili grafik birimini kapatmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde de aynı sorunlar varsa en temizi servis...

Win7Multi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Tolgakara
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaşamış olduğunuz sorunlara istinaden İstanbul' da ikamet ediyorsanız servise gidip detaylı sorunları söyleyip servise bırakmanızı tavsiye ederim. Servis bakımları, bios güncellemesi ve oyunda test edip size teslim eder.

Cihaz adaptörde, performans modunda olmalı ve bios ayarlarından dahili grafik birimini kapatmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde de aynı sorunlar varsa en temizi servis...
Hocam Modelim Abra A5 V17.2. Şimdi Hocam Dahili Grafik Birimi Bu Cihazda Nasıl Kapatılır?

Top Bottom