Neler Yeni

MONSTER RGB/ANAKART ARIZASI

Narub

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
BURHAN
Arkadaşlar merhaba, Aralık/2019'da Monster Tulpar T7 V19.3 model isimli bir cihazı 9800TL'ye satın aldım.

Cihazın bakımlarını düzenli olarak kendi servisinde yaptırdım, onun haricinde ne kendim ne de bir başkası tarafından cihazın içerisine müdahale edilmedi.

Son 1 aydır cihaz kapalı iken prize bağladığımda üründeki RGB aydınlatmalar yanmaya başlıyordu, ve kontrol merkezi uygulamasında bazı RGP ayarlarına müdahale edilemez durumdaydı, ben bu durumun format ile düzeleceğini düşünüyordum. Formatı da servis dönüşü atarım düşüncesiyle hem bu konuya istinaden hem de genel bakımlarının yapılması için servisine gönderdim.

Servis bu konuyla alakalı şöyle bir dönüş yaptı;
"Klavye RGB arızası var bu nedenle anakart tamiri gerekmektedir, bu işlem sonucunda düzelme garantisi verilemiyor. Eğer müdahale sonucu sorun düzelirse 650 TL+kdv ücreti olacak ve 6 ay garantisi olacak. Sıfır anakart bedeli ise 11900 TL+kdv" şeklinde dönüş aldım.

Eğer bu onarımı kabul etmez isem ne olur diye sorduğumda ise;
"Onarım yapılmazsa bu şekilde kullanılmaya devam edilirse üfleme sorunu/hiç açılmama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabileceğimi bunun sonucunda da anakartın tamiri mümkün olmayacağı direkt anakart değişimi yapılacağı" söylendi.

Ben de yeni bir cihazın anakartı 3. yılını doldurmadan bozulabiliyorken işlem görmüş bir anakartın 7. ayda tekrar sorun yaratıp/yaratmayacağını sorguladığımda;
"Yılların vermiş olduğu yorgunluktan dolayı elektronik cihazlar bozulabilir, cihazlarımızın garantisi 2 yıl, eğer 3 yıllık garanti olsaydı 3 yıl yapardık" diye dönüş aldım.
Benim en çok garibime giden cevapta bu oldu açıkçası.

Şu an onarımı kabul etmedim ve cihazımı geri istedim. Ne yapmam gerektiğini/Nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum, konuyla ilgili yasal haklarım var mıdır veya buna benzer daha önce sorun yaşayanlar var mı?

Konuyla ilgili düşüncelerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Intel Coffee Lake Core i7-9750H
6 GB GDDR6 NVIDIA GTX1660 Ti 192-BIT
17, 3" FHD 1920x1080 144Hz Mat LED Ekran.
16 GB (2x8GB) DDR4 2666MHz.
256 GB XPG SX8200 Pro M.2 SSD PCI-e 3.0 X4 + 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA.
Windows 10 Home SL.
3 Adet Disk Desteği (2X M.2 SSD + 1X 2.5" Disk)
RGB Mekanik Klavye.
27.45mm Kalınlık.
2.5Kg Ağırlık.
Talep edenler için bilgisayarın sayfası; Tulpar T7 V19.3.1 17, 3" Gaming Laptop | Monster Notebook.

Top Bottom